Autobazary umějí své zákazníky zpracovat, jak potřebují. Chybám při koupi se málokdo vyhne

Young Woman Examining New Car Dealer Sales Shop Before Purchase

Ne všechny autobazary jsou férové a poctivé. Kdo vyráží koupit ojetinu do některých, které nemají úplně dobrou pověst, ten by měl být na pozoru. Hrozí totiž několik problémů. Od finančních výdajů po dlouholeté starosti s autem. Řada lidí si přitom na začátku vůbec nepřipouští, že by mohli právě oni udělat chybu.

Důkladná prohlídka auta

Řada lidí vyráží do bazaru sama, na vlastní pěst. Myslí si, že jejich teoretické znalosti o autech plně dostačují. To je však první chyba. Prodejce jim sice dá možnost auto si projít, dá jim možnost dát si ho na zvedák, ale k čemu to? Když neznalý kupující úplně neví, kam všude by se měl dívat a co by ho mělo zajímat. Svou prohlídkou odhalí maximálně nedokonalosti laku nebo začínající korozi. Hlavní problémy mu ale uniknou, a tak může koupit auto výrazně bourané, nebo doslova poslepované z několika jiných.

Mohlo by vás zajímat:  Na čerpací stanici je třeba hlídat pojistku na tankovací pistoli
Zdroj obrázku: Freepik

Dostatečně dlouhá zkušební jízda

Zkušební jízda s kupovaným autem není o tom, zda se nám bude ve voze sedět pohodlně a zda se auto bude dát dobře řídit. Jízda by měla odhalit další případné problémy. Málokdo ale dokáže zjistit, že motor nevydává úplně ideální zvuk, že může mít řízení určitou vůli nebo že se podvozek chová neočekávaně. Toto odhalí jenom zkušený mechanik, nikoliv člověk, který za život vystřídal jenom pár jednotek vždy svých vlastních aut, se kterými toho navíc moc nenajezdil.

Mohlo by vás zajímat:  Auto s končící zárukou je časovanou bombou. Nového majitele může nepříjemně překvapit

Nevýhodné financování

Řada prodejců v autobazarech má své metody, jak zákazníka oškubat. Dlouhé, i několikahodinové čekání, které kupujícího zcela otupí. Nebo výrazné slevy při financování na úvěr. Vždy je ale třeba být na pozoru a nepodepisovat nic, co si nepřečtete. Málokdo má alespoň základní právní vzdělání, a tak ho některé pasáže ve smlouvách nijak nezaujmou. Po podpisu ale může litovat, že z původně výhodné koupě se stalo to nejhorší možné financování s vysokými úroky.

Zdroj: https://www.autoexpress.co.uk/car-news/104593/used-car-buying-problems-and-how-to-avoid-them