Autoinzerce je plná podvodů. Prodejci záměrně používají fotografie skrývající realitu

Kdo se rozhodne pro koupi ojetiny, začne hledat na inzertních webech. Neznalý člověk se však může nechat snadno napálit, jelikož to co vidí, nemusí nakonec odpovídat realitě. Je pravdou, že auto sice nakonec nekoupí, ale ten čas a peníze spojené s cestováním do místa kde se auto nachází, to kupujícímu již nikdy nenahradí. Pokud nechcete naletět a nechat se obalamutit líbivými fotografiemi, podívejte se na nejčastější triky prodejců.

Některé fotky chybí

Prohlížíte si auto na nahraných fotografiích a to vypadá na první pohled dokonale. Jenom v sérii fotek mohou chybět pohledy z konkrétní strany. Je to proto, že prodejce zapomněl auto vyfotit, nebo je to záměr? Často druhá věc. Auto je nafoceno obvykle tak, že vypadá jako nové, i když ze strany druhé, která není vidět, může být výrazně poškozené.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Fotografie jsou vylepšeny filtry

I různé filtry v mobilních telefonech dokážou udělat s obrázky doslova zázraky. Stačí pár kliků a z vraku s poměrně zašlou a opotřebovanou barvou je auto, které vypadá doslova jako nové, s nádherným leskem karoserie a jejími dokonalými odstíny. Kdo však přijede auto prohlédnout osobně, ten může být v šoku z reality.

Fotky auta, které nikdo nikdy neviděl

Jde o poměrně častý trik autobazarů. Fotka auta, které skvěle vypadá a k tomu se mnohdy váže také líbivý popis a velmi zajímavá cena. Když se kupující nechá nalákat a zamíří do bazaru, zjistí, „že auto bylo před malou chvíli prodáno“. Přitom na inzertním serveru je dané auto se stejnými fotografiemi stále, týdny i měsíce. Slouží jako lákadlo pro příjezd, i když vůbec neexistuje.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Fotografie špinavého vozu

Je na fotografiích špinavé auto a vy si říkáte, zda ho majitel jenom neměl čas umýt? Může to tak být, ale více pravděpodobné je to, že nahromaděnou špínou něco skrývá. Pár jízd v dešti v lehce zabahněném terénu a na fotografiích se jednoduše skryje třeba koroze, škrábance, nebo i různá poškození ve formě promáčklin.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovský závod na americký způsob je pořádná divočina. Ve sprintu si to rozdali největší pickupy

Neostré fotografie

Moderní fotoaparáty, ale i mobilní telefony dnes dokážou fotit hodně ostře a kvalitně. Navíc na displejích není problém zobrazit kvalitu snímku a vůz v případě potřeby přefotit. Neostré fotografie tak mohou být záměr, určený k tomu, aby zájemce o auto přehlédl nějaký ten detail, který by se mu při výběru vozu rozhodně nelíbil.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora