Automobil může být skvělá investice. Některé vozy se ale ukážou jako vyhození peněz

Investovat peníze není v dnešní době špatný nápad. Možností je řada a mnozí se rozhodnou investovat do automobilů. Nemusí se jednat o špatný postup, pokud máte znalosti, zkušenosti a kontakty. To amatéři ale vesměs nemají a poté dochází ke zcela nepochopitelným krokům. Co jsou někteří lidé schopni jako investiční auto koupit?

Běžný sériový model

Že je nějaké auto staré a moc není vidět, ještě neznamená, že jde o veterána. Koupit desítky let staré auto, které není nijak výjimečné, nepatří mezi šťastné investice. Auto obvykle nejenomže nezvyšuje svou hodnotu, ale často si ji ani nedokáže udržet. Jde prostě o klasickou starou ojetinu bez jakéhokoliv potenciálu. Kdo nemá zkušenosti, odhalí to až po letech, kdy mu taková koupě hnije v garáži.

Přestřelená cena

Že se některá auta prodávají za určité částky ještě neznamená, že mají takovou cenu. Když je několik podobných aut na inzertních serverech, není dobrý nápad ozývat se na inzerát. Majitelé těchto aut prostě jen nadsadili cenu a čekají na nezkušené hejly, kteří si auto koupí. V tu chvíli už se dá koupě považovat za špatnou investici, jelikož se za auto vynaložilo podstatně více, než jaká je jeho cena. O to horší to je, pokud jde o běžný sériový model, jak jsme popsali výše.

Zdroj obrázku: Freepik

Nemožnost jednoduché opravy

Každé auto se dá zrenovovat, zrestaurovat a opravit. Otázky jsou jenom dvě – kolik to bude stát peněz a jak dlouho to bude trvat. Je to především nezkušenost, která vede investiční amatéry k autům, u kterých je velký problém sehnat náhradní díly. Obvykle se musí vyrábět na zakázku, což se výrazně prodraží. Sen o renovaci a následném prodeji s pořádným ziskem se často velmi brzy rozplyne.

Mohlo by vás zajímat:  Mobil je při jízdě zakázaný, řidiči se ale věnují mnohem problémovějším činnostem

Nezajímavé auto

Že má někdo k určitému autu historický nebo citový vztah, ještě neznamená, že se může jednat o zajímavou investici. Pokud investor amatér dá průchod svým emocím, může koupit něco, co je pro něho zajímavé. Pro okolí jde ale o auto tuctové, obyčejné, a ať bude sebelepší, jen těžko ho se ziskem prodá.

Zdroj: https://www.motorbiscuit.com/is-buying-a-classic-car-a-good-investment/