Automobilka Lotus změnila logo. Velké kreace nečekejte. Viditelný je odkaz k historii i jednoduchost

V minulosti bylo v segmentu automobilismu jméno Lotus velké jméno. Bohužel v posledních letech to šlo s automobilkou spíše z kopce. Automobilka stále před bankrotem a v tu chvíli podala pomocnou ruku čínská automobilka Geely, které Lotus koupila. Málokdo čekal, že takto dopadne značka založená v roce 1952 v Hethelu v hrabství Norfolk, která byla vyhlášena jak svými sériovými, tak i závodními vozy, které pojil především skvělý výkon a dobrá ovladatelnost.

Lotus mění své logo

Koupě automobilky Lotus pomohla odvrátit bankrot a také jí přinesla možnost opět zasáhnout do automobilového světa. Konkrétně s modelem Lotus Evija, který je elektrickým supersportem. Nejde však o jedinou změnu od vstupu čínského Geely. Aktuálně Lotus ohlásil také změnu svého loga. Abychom však byli konkrétní, jde spíše o drobnou úpravu, než jakékoliv odvážné grafické kreace.

Odkaz do minulosti a snaha o zjednodušení

Při vývoji nového loga byl kladen důraz především na historii značky, s čím jsou spojena také její předchozí loga. Jako by se Lotus chtěl raději vrátit do své úspěšné minulosti a zapomenout na to, s jakými problémy se potýkal a jaký země ho zachránila. Stále tak nebude chybět charakteristická žlutá barva kombinovaná se zelenou – která však získala výrazně tmavší odstín. Samozřejmostí je také nápis LOTUS a typické logo ACBC umístěné nad ním. Jak se vám nová podoba líbí?

Už osmé logo v pořadí

Celkově se jedná o 8. logo v pořadí automobilky. Nutno říci, že většina změn v průběhu času byla spíše drobných. Výjimkou může tvořit rok 1968, kdy Lotus nepoužil žlutou a zelenou, ale vytvořil logo pouze černobílé. To se používalo až do roku 1986. Další výrazná změna přišla právě v tento rok, kdy sice byly navráceny barvy, ale zase byl odebrán symbol ACBC. Tato podoba vydržela jenom pouhý rok, kdy se Lotus opět navrátil ke své tradici, která v moderní podobě trvá dodnes.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora