Automobilky investují nehorázné sumy do vlastností vozu, které při koupi nikoho nezajímají

Do této oblasti jdou ze strany automobilek nemalé peníze a všechny se pravidelně trumfují v tom, která bude lepší. Málokterý výrobce vozidel si ale uvědomuje, že tato mnohdy drobná vylepšení zákazníky zase až tak nezajímají. I proto, že nakonec většina aut při hodnocení daného parametru vychází víceméně stejně. O čem je řeč? O bezpečnosti.

Důraz na bezpečnost aut

Bezpečnost aut je samozřejmě něco, co by se nemělo až tak úplně podceňovat. V minulosti nikdo airbagy, bezpečnostní pásy a další prvky neřešil. Teď je situace jiná a na auta jsou kladena větší nároky. Na druhou stranu jen málokterý zájemce vybírá auto právě podle tohoto parametru. Auto by určitou ochranu nabízet mělo, ale málokdo řeší, jak konkrétně je velká.

Rozdíly jsou minimální

Čas od času se dozvíme, že některá z automobilek přišla se zajímavým vylepšením v oblasti bezpečnosti. A to jak pro řidiče, tak i pro pasažéry nebo třeba chodce a cyklisty. To může konkrétnímu vozu přidat určité body v hodnocení Euro NCAP. I když se jedná o objektivní testy bezpečnosti aut, jsou výsledky takové, že plného počtu hvězdiček dnes dosáhne skoro každé běžné auto. Rozdíly tak jsou v podstatě minimální.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda s osmi vítězstvími nejúspěšnější značkou v prestižní čtenářské anketě. Jde o nejlepší umístění v historii
Zdroj obrázku: Freepik

Podivné parametry

Už dávno není testováno jenom to, jak auto ochrání posádku ve voze nebo třeba chodce v případě srážky. Do popředí se dostává také hodnocení bezpečnostních asistentů. I ty tak mají velký vliv na to, jakou výslednou známku auto dostane. Právě tento trend se stává dalším z důvodů, proč lidé na bezpečnost kupovaných aut až tak nedají. To, které není prošpikované nejmodernějšími asistenty, tak může v testech dopadnout hůře, i když v případě skutečné kolize dokáže zachránit život každému účastníkovi silničního provozu.

Žádné auto není dokonalé

Nutné je také uvést, že zatím nebylo vyrobeno auto, které by bylo ve všem dokonalé. Typů nehod je mnoho a vždy je třeba udělat nějaký kompromis. I takto je nutné k bezpečnosti aut přistupovat a i to je jeden z důvodů, proč u mnohých tento parametr nehraje až tak velkou roli.

Zdroj: https://www.consumerreports.org/cro/2012/04/guide-to-safety-features/index.htm