Automobilové závody začínají nesnášet i fanoušci motorismu. Někteří by je rovnou zrušili

Na světě existuje celá řada sportů a aktivit. Sem můžeme zařadit také motoristický sport. Ten má nejenom své fanoušky, ale má pochopitelně také odpůrce. Ti by byli jistě nejraději, pokud by se některé automobilové závody zrušily. Jejich argumenty jsou jasné, stručné a často pravdivé.

Ekologie

Je to především Evropa, která se snaží snižovat uhlíkovou stopu. Automobilky musí začínat s elektřinou, ale v rámci automobilových závodů nikdo emise příliš neřeší. A to nejenom pokud jde o testování nebo závody jednotlivých speciálů. Je třeba vzít v potaz i samotné transporty týmů na jednotlivé okruhy. Množství škodlivin, které se vypustí, je enormní.

Nuda

Některé automobilové závody se pomalu ale jistě stávají velkou nudou. Je to dáno především tím, že většina týmů je na takové úrovni, že o vítězi rozhoduje spíše náhoda než zvolená strategie, kvalita jezdce či vyladěný automobil. Dívat se na závod, kde se pořadí skoro nemění, to mnoho lidí zcela jistě omrzí. Nezachrání to ani prestižní lokace nebo novinky v pravidlech.

Zdroj obrázku: Freepik

Svazující pravidla

V mnoha soutěžích hrají hlavní roli peníze a tým, který je má, může jasně dominovat. I proto se vedení některých soutěží rozhodlo pro jasná pravidla. A výsledek? Jezdí auta, která jsou v podstatě stejná, aby vyhovovala přísným regulím. Cokoliv je jinak, musí čelit možným protestům a také vyšetřování ze strany komisařů závodů. A samotný závod se vlivem svazujících pravidel stává nudným.

Nebezpečí

Při mnoha závodech začíná hrozit velké nebezpeční. Mohou za něj často nezodpovědní diváci, kteří jsou schopni vlézt i tam, kde je to zakázané. Vliv na bezpečnost ale mají i nové prestižní lokality. Často například městské závodní okruhy, kde chybí i ty nejzákladnější bezpečnostní zóny. I to je jeden z důvodů, proč odpůrci mají proti některým automobilovým soutěžím jasné výhrady. A když se něco stane, začíná dlouhé vyšetřování toho, kdo za to může

Zdroj: https://bleacherreport.com/articles/396020-the-hidden-dangers-of-racing

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora