Autorizovaným servisům se řada řidičů vyhýbá obloukem. Některé důvody se však nezakládají na pravdě

Auto Car Repair Service Center Mechanic Examining Car Suspension

Řada lidí se svým vozem sice už navštívila servis několikrát, ale nikdy se nejednalo o ten autorizovaný. Mnozí často zcela logicky argumentují tím, že autorizovaný servis je tím nejhorším, kam si dát auto opravit. Hlavní důvody jsou zřejmé, ale ne vždy jsou tak pravdivé, jak si řada lidí myslí. Proč někteří raději volí alternativy?

Ceny dílů a materiálu

Je pravdou, že autorizovaný servis spadá pod konkrétní automobilku, a tak bývá zvykem, že i použité díly budou originální. Na trhu přitom existují i alternativy, takzvaná druhovýroba. Ty jsou nejenom kvalitativně srovnatelné, ale cenově mnohem přijatelnější. V autorizovaném servisu však bývá zvykem používat jen díly s logem automobilky, což se může prodražit.

Mohlo by vás zajímat:  Jízdy v zimě mohou být riskantní, základem je myslet na bezpečnost

Postup opravy

Pokud je zjištěna závada, bývá v autorizovaném servisu běžnou praxí, že se problém řeší výměnou konkrétního dílu. To může být sice pro mechanika jednodušší, ale pro zákazníka nákladnější. To je častá nevýhoda autorizovaných servisů oproti drobným živnostníkům, kde se majitelé dílen často snaží problém vyřešit i jinak než kompletní výměnou některé ze součástí auta.

Zdroj obrázku: Freepik

Cena práce

Drobný živnostník má obvykle menší dílnu a někoho k ruce. Náklady tak nemá až ta vysoké jako autorizovaný servis s reprezentativními prostory ve větším městě, kde se nachází řada zaměstnanců, z nichž někteří jsou tu pouze na administrativu. Toto všechno se musí zaplatit a tomu mnohdy odpovídá i cena za práci. Jsou sice výjimky a různé akční balíčky, ale obecně je dobré projít si před návštěvou autorizovaného servisu jeho ceník.

Mohlo by vás zajímat:  Změny na silnicích: Rychlost na dálnicích se zvýší na 140 km/h. Odbočování na červenou nebude

Kvalita práce

Někteří řidiči jezdí raději do menších dílen s vysvětlením, že si zde jsou jisti kvalitou práce, která může být v autorizovaných servisech ošizena. Toto je v dnešní době spíše mýtus, jelikož jasně dané postupy a dohled vedení nedává moc příležitostí k tomu, aby se práce odflákla. Zvláště když všechny úkony dnes může zákazník reklamovat tak jako cokoliv jiného.

Zdroj: https://www.actiongatortire.com/choose-best-car-repair-shop/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora