Autosalon Frankfurt je tu. Info o lístcích, otevírací době i příjezdových cestách

Frankfurtský autosalon je opět zde, a pokud přemýšlíte o jeho návštěvě, je vhodné připravit se. Z toho důvodu Vám přinášíme souhrn podstatných informací a rad, které Vám na tomto již 68. ročníku automobilového svatostánku jistě pomohou. Zjistíte, čas konání, způsoby dopravy a hlavně vstupné.

Jaká je otevírací doba

Oficiální termín frankfurtského autosalonu 2019 (IAA 2019) se koná od úterý 10. září do neděle 22. září, nicméně na autosalon se pravděpodobně dostanete až 14. září. Ptáte se, proč tak pozdě? První dva dny (10.-11.9.) jsou totiž tradičně vyhrazeny novinářské sekci. Další dva dny (12.-13.9.) patří obchodníkům. Do této sekce se teoreticky dostat můžete, ale počítejte s výrazně dražším vstupným.

Pro klasickou veřejnost, tedy pro většinu z Vás, se dveře otevřou až 14. září v sobotu. Až do neděle 22.září bude autosalon otevřen každý den od 9:00 do 19:00. Jedinou výjimkou je pátek 20. září, kdy se otevírá až v 11:00.

Kde to je a jak se tam dostanu

Většina návštěvníků sem zamíří autem po vlastní trase, ale k dispozici jsou samozřejmě také zájezdové autobusy, nebo dokonce letadlo s výstupní stanicí Frankfurt. Cestujete-li autem je, a vlastníte-li navigaci, zadejte do ní adresu Ludwig-Erhard-Anlage 1, 60327 Frankfurt nad Mohanem. Jde o přesnou adresu výstaviště. Pokud se ale dostanete do Frankfurtu, místní ukazatele téměř na každém rohu Vám přesně řeknou, kudy se na autosalon vydat.

Pojedete-li z Prahy, cesta dlouhá 520 km Vám zabere něco málo přes 5 hodin. Celou dobu pojedete po dálnici a po celou dobu cesty Vám bude stačit česká dálniční známka, ano i pro Německo.  Z Prahy se vydejte po dálnici D5 na Rozvadov a v Německu pokračujte po dálnici A6 k Norimberku. Zde budete mít více možností, které Vám jistě nabídne chytrá aplikace.

Mohlo by vás zajímat:  Volkswagen nezahálí a chystá novinky. Kdy a jaké?

V případě cestování letadlem, lze z letiště dojet na výstaviště taxíkem nebo přímo hromadnou dopravou. Konkrétně železnicí S-Bahn směrem na centrální stanici Hauptbahnhof. Odtud je to pouhých 15 minut pěšky. Můžete využít také tramvajových linek č. 16 a 17. V těchto případech je ovšem nutné, pořídit si klasickou jízdenku na dopravu.

Kolik dám za vstup

Ceny vstupenek se liší podle toho, na který den si ji kupujete, a zda ji koupíte přes internet nebo přímo na místě. Přes oficiální internetové stránky je vstupenka samozřejmě levnější. Vstup zdarma mají:

  • děti do 7 let
  • handicapovaní lidé + 1 doprovod
  • lidé na vozíčku + 1 doprovod

Během pracovního týdne dáte za vstup 13 euro (330 Kč) při nákupu online, a 15 eur (390 Kč) při koupi na místě. O víkendu to vyjde online na 15 eur, a na místě na 17 eur (440 Kč). Studenti mají vstup za 8,50 eur (220 Kč). Možností je i rodinné vstupné za 35 euro (900 Kč), které koupíte jen na místě. Platí pro 2 dospělé a až 3 děti do 14 let. Dále existuje ještě řada jiných variant vstupenek, ale to už záleží na každém z Vás.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora