Autosalon Ženeva nabídl také nový Seat el-Born

V Ženevě v těchto dnech probíhá svátek všech automobilových fanoušků. Pokud jste tam nevyrazili osobně, můžete postupně sledovat všechny odhalené novinky. Podívejte se na nový Seat, který by měl být brzy v sériové výrobě. Jde o celkem povedené „ vozítko“, které má ale i sportovní prvky.

I Seat už má elektromobil

Španělská automobilka představila svůj vůz, který se podobá Seatu Leon s tím rozdílem, že jde o elektromobil. Seat el-Born bude spadat do nižší střední třídy. Jde o celkem povedený kousek se sportovním vzhledem a jde o sestru Volkswagenu I. D. Auto ale nemá žádné „ módní“ výstřelky, najdeme u něj:

  • Normální kliky od dveří
  • Celkem obyčejná zadní světla
  • Celkový exteriér působí příjemným dojmem

Výroba začne v roce 2020

Auto nabízí velká okna, budete tak mít pěkný rozhled, dále je interiér vzdušný a příjemný. Nechybí tam také panel s ovládacími prvky. Podlaha je téměř rovná, jelikož pod ní jsou ukryty baterie. Interiér není příliš složitý a působí minimalistickým dojmem. Barva volantu a sedaček pak bude vínová, což není obvyklé, nicméně je to na pohled celkem povedené. Motor by měl mít výkon okolo 150 koní a dojezd 420 km. Díky rychlonabítí pak můžete znovu vyrazit na cesty za 47 minut s baterkou nabitou na 80 %. Nový Seat se bude nabízet v několika verzích a prodávat by se měl od roku 2020. Líbí se vám? Snad by mohl patřit mezi to malé množství aut, které budou cenově dostupné. Uvidíme.

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora