Autoškola v pozdějším věku: Jak na to a proč se nebát?

Auta už dávno nejsou výsadou nejbohatších lidí. Už dlouho jsou běžnou a dá se říci, že i nepostradatelnou součástí našich životů. Díky autu člověk není omezený jízdními řády, není omezený návazností spojů veřejné dopravy, stejně jako má možnost dojet přímo na určené místo, a to i s větším zavazadlem, které bez problémů uloží do kufru. Ne každý ale může za volant sednout. Je tu jedna podmínka – vlastnictví řidičského průkazu.

Řidičák je možné získat v každém věku

Statistiky říkají, že většina současných aktivních řidičů oprávnění získala spíše v mladším věku. To aloe neznamená, že by člověk nemohl absolvovat autoškolu ani kdykoliv později. Zákon toto nijak nezakazuje, ani neupravuje. Důležité je splnit zdravotní požadavky a dále absolvovat závěrečné testy. Potom vydání řidičáku vůbec nic nebrání.

Není důvod se bát. Budete na tom lépe, než vaši vrstevníci

Patřili jste do skupiny lidí, která se do bez auta obešla, ale nyní zjišťujete, že by se vám hodilo? Potom doporučujeme uvažovat nad absolvováním autoškoly. Dokonce musíme říci, že na tom budete lépe, než vaši vrstevníci. Budete bezpečnějšími řidiči, než ti co své „papíry“ vlastní od mládí. Proč? Důvodů je hned několik:

  • Naučíte se v současném, hustším provozu
  • Nastudujete si aktuální, nikoliv historická pravidla
  • Zvládnete lépe ovládat moderní automobily

Když se porovnáte se svým vrstevníkem, který získal své oprávnění před desítkami let, v době jiných pravidel a podstatně menšího provozu i jiných aut, je jasné že to budete právě vy, kdo bude lepším řidičem.

Jak začít? Důležitý je výběr správné autoškoly

Je pochopitelné, že v pozdějším věku můžete mít z kurzu obavy. I proto je důležité zvolit správnou autoškolu, která má zkušenosti i s žáky, kterým není čerstvě osmnáct, ale kteří mají tento věk dávno za sebou. Příkladem dobré volby je Nobe.cz. Známá autoškola, ze které vycházejí nikoliv jenom držitelé řidičského oprávnění, ale skuteční řidiči, kteří jezdí správně, bezpečně a nejsou postrachem okolí.

Mohlo by vás zajímat:  S manuálem v koloně aneb Vyvarujte se chyb, kterými ničíte auto

Autoškolu nevybírejte jenom podle kvality výuky, ale i podle toho, aby se dokázal přizpůsobit vašim potřebám. I zde je dobrým tipem již zmíněná autoškola Havířov. Vypíchneme hned několik kladů. Prvním je rychlost absolvování kurzu, která může být v rozmezí 17 – 90 dní. Dále jsou to příznivé ceny spojené s možností financování ve splátkách. Opomíjet nelze také moderně vybavené učebny i kvalitní vozový park.

Stále pod dohledem instruktora

Je jasné, že kdyby měl člověk do dnešního provozu vyrazit sám a bez pomoci, bude mít velké problémy. I proto je tu zkušený instruktor, který nejenom včas zasáhne, poradí, nebo odvrátí problém. Je tu také od toho, aby vám jako začínajícím řidičům radil na co si dát pozor, co sledovat, kde se držet, jak rychle jet a další desítky věcí, které si velmi rychle osvojíte. A potom? Své znalosti potvrdíte při zkoušce a rázem se řadíte mezi řidiče.

Velká změna ve vašem životě

Budete potřebovat k lékaři, nebo na nákup, za rodinou, kamarády nebo jinými příbuznými? Jízdní řády můžete nechat v šuplíku. Stačí vzít klíčky z věšáku, sednout do auta a vyrazit. Jednoduše a kdykoliv. Stále si říkáte, že mít řidičský průkaz je zbytečnost, či že ho nezvládnete získat? Omyl!

Komentáře

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora