Aveo RS se možná dostane také na evropský trh

Před časem se dostaly na povrch první zmínky o tom, že by se mohl Chevrolet Aveo prodávat krom hatchbacku a sedanu také v ostřejší verzi RS. Na americkém kontinentu je téměř jisté, že se dočkáme zmíněného provedení RS, ale s označením Sonic.

Nyní však jedny ruské webové stránky přinesly fotografii, na níž je zachyceno Aveo RS dle označení na místě, kde obvykle nalezneme registrační značku. Na přiloženém snímku si můžeme povšimnout, že Aveo RS se nijak neodlišuje od toho „amerického“ Sonicu RS. Výkonnější model se bude od toho klasického lišit agresivním body kitem, 17“ litými koly s pěti paprsky a v Americe ho bude možné „obléci“ do jednoho z následujících odstínů – červená Victory, bílá Summit, šedá metalízová Cyber a černá metalízová Black. Evropské Aveo RS bude určitě dostupné prozatím v oranžovém laku.

V interiéru objevíme kožený volant a hlavici řadicí páky s červeným prošíváním, hliníkové pedály, sportovní kožené přední sedačky a další věci. Pod kapotou ostrého Avea RS bude k mání 1.4litrový přeplňovaný čtyřválec Ecotec o výkonu 140 koní a točivém momentu 200 Nm. Síla bude přenášena na přední kola skrz šestistupňovou manuální nebo automatickou převodovku.

Prozatím více informací nemáme k dispozici, ale očekáváme, že oficiálního odhalení se dočkáme brzy.