Azimut Benetti – megajachty pro náročné

Azimut Benetti je loďařská společnost, která se specializuje na výstavbu ultraluxusních jachet větších rozměrů (12-70 metrů). Azimut je také firmou s nejrozsáhlejší prodejní sítí v lodním průmyslu. Lodě nabízí zákazníkům na více než 130 místech v téměř sedmdesáti zemích světa. Zastává názor, že být blízko majitelům svých plavidel je ideální základ pro poskytování vynikající úrovně služeb.

Historie Azimut Benetti

Společnost Azimut založil v Turínu roku 1969 mladý student Paolo Vitelli. Paola od malička okouzlovalo moře a jeho svět. Azimut založit ještě před dokončením svého studia na univerzitě.

Mohlo by vás zajímat:  Nový Jaguar F-Type oficiálně

Po pěti letech od založení začíná loděnice Azimut navrhovat a vyrábět sklolaminátové lodě, se kterými slaví zasloužený rozmach. Největší úspěch však přichází v roce 1985, kdy Azimut přebírá loděnici Benetti, která své lodě staví již od roku 1873 a je tvůrcem koncepce megajachet. Díky této investici Azimut získává velmi vyspělou technologii. Postupem času se Azimut-Benetti stává největší světovou společností ve výrobě megajachet (luxusních jachet o rozměrech 12-70 metrů).

Azimut jachty je možné vybírat v několika řadách. Všechny modely v každé řadě odráží smysl pro detail a dokonalost.

Řada Azimut Flybridge nabízí nejširší škálu modelů na světě. Lodě této řady lze poznat podle silného trupu a velkých oken, která umožňují pronikání světla i dolů pod palubu. Nábytek v interiérech je vyroben z exkluzivních materiálů, díky kterým se každá kabina jako mrknutím oka přeměňuje doslova v apartmá pětihvězdičkového hotelu. 

Mohlo by vás zajímat:  Za automobilkou Spyker se definitivně zavřely dveře

Při pohledu na elegantní linie řady Azimut S collection a aerodynamický tvar lodí této řady nám ihned vytanou na mysli slova jako sport, rychlost, harmonie. Azimut S collection bravůrně spojila eleganci a komfort s technologickými novinkami. Díky tomu se život na palubě stává nejen příjemný, ale i bezpečný.


Modely řady Azimut Magallano jsou určeny především pro ty, kteří si chtějí užívat potěšení z cestování. Jejich hlavními prioritami je zajištění pohodlí při dlouhých pobytech na moři a starost o životní prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  Lucra LC470 pro rok 2013 odhalena

Azimut Grande. Grande znamená velký, a to po velký všech stránkách. Azimut Grande jsou jachty delší než 30 metrů, jsou to jachty, které poskytují nejvyšší komfort a svému majiteli zajišťují prestiž a úctu. Co je však nejdůležitější, jachty této řady poskytují svým majitelům téměř neomezený prostor k tomu, aby si loď přizpůsobili podle svého vlastního vkusu.