BAC Mono – To nejlepší pro track day!

S tímto vozidlem se nebudeme setkávat asi tak často na silnicích, jako spíš na některém z anglických okruhů, při příležitosti tamních track days. Má jej na svědomí automobilka Briggs Automotive Company, jmenuje se Mono a bude hlavním konkurentem již známého KTM X-Bow.

 Mono bylo primárně navrženo jako víkendová hračka pro dovádění na okruzích, nic Vám ale posléze nebude bránit ve skutečnosti se s ním potom dovézt zpět domů. Má totiž veškerá oprávnění k provozu na pozemních komunikacích.          

Pro co nejrozsáhlejší snížení váhy dostal model karbonovou karoserii, pod kterou se ukrývá trubkový rám s homologací FIA. Pro různorodé použití majitelé ocení nastavitelné odpružení, tlumiče Sachs Racing, brzdovou soustavu AP Racing a 17“ litá kola, obutá do zakázkových pneumatik Kumho.           

Pohonnou jednotku zde zastupuje čtyřválec Cosworth o obsahu 2,3 litru a maximálním výkonu 209 kW. Spektra 280 Nm točivého momentu budete moci využívat skrze šestistupňovou sekvenční převodovku, se kterou 540 kg vážící střela dosáhne rychlosti 100 km/h za neuvěřitelné 2,8 vteřiny a bude dále pokračovat až do maximální rychlosti 274 km/h.           

Výroba bude údajně omezena pouze na 35 kusů, přičemž v Británii bude Mono k dostání od 66 625 ₤. Jak velkou cenu jsou zákazníci ochotni zaplatit za exkluzivitu?