Bavorská automobilka BMW chce bojovat se znečištěním ovzduší ve velkých městech.

Je možné, že v blízké budoucnosti společnost BMW omezí vozidlům plug-in hybrid spalovací motory. Je toto opatření vůbec možné? Touto myšlenkou se už samozřejmě zabývá více zemí, ale bavorská BMW chce přistoupit k radikálnímu rychlému řešení. Doslova a do písmene může majitele svých plug-in hybridních vozů donutit jezdit ve znečištěných městech pouze na elektřinu.

Co od tohoto opatření BMW můžeme očekávat?

Bohužel je znečištěné ovzduší stále větším problémem v centrech velkých měst. Pracovníci BMW se tak snaží najít řešení, kterým by tento rostoucí problém mohli vyřešit. Jejich myšlenkou je vypnutí spalovacích motorů plug-in hybridních vozidel, což jejich majitele s jistotou nepotěší. Člen představenstva Klaus Fröhlich na konferenci v Los Angeles uvedl, že zmiňovaným typům vozidel se spalovací motory vypnou automaticky. Plug-in hybridy bavorské značky k tomu prý nic víc než navigační systém s online připojením nepotřebují. Tito řidiči by pak v znečištěných oblastech jezdili pouze na elektřinu. Klaus Fröhlich také zmínil, že nové vozy BMW X5 s pohonem plug-in hybrid mohou ujet necelou stovku kilometrů na jedno nabití baterie. Podle dalších informací, by tato vzdálenost měla stačit právě i na pohyb ve velkých městech.

Jak probíhá snaha o spuštění opatření vůči znečištěnému ovzduší?

BMW již začala předvádět své myšlenky týkající se nové technologie ve velkých německých městech a hlavně tam, kde jsou těmto myšlenkám otevřeni a sami chtějí úplně zakázat auta na dieselový pohon. Bavorská automobilka velmi usiluje o to, aby zmiňované opatření bylo šířeno do celého světa a problematika znečištěného vzduchu se tak stala minulostí. Jako další místa, kde již toto opatření uvádějí do provozu můžeme uvést například Stuttgart, dále také Londýn a Paříž.

Komentáře
Mohlo by vás zajímat:  Plnění německých klimatických cílů: Zdražení nafty a snížení rychlosti na dálnicích

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora