Během dvou let se dočkáme nového Opelu Astra, vyšperkovaného francouzskou technikou

Automobilka Opel nedávno potvrdila, že plánuje uvést v budoucnu na trh novinku. Konkrétně v roce 2021 se má na trhu objevit nová generace Opelu Astra, na kterou mnoho nadšených zákazníků jistě dlouhou dobu čeká. V případě nového modelu půjde o jednu velkou zajímavost, která se u této automobilky hned tak nevidí. Doposud tradiční model totiž bude vyzbrojen francouzskou technikou PSA.

Nová generace Astry

Opel, jedna z velmi známých automobilek, potvrzuje, že naplno pracuje na výrobě své Astry. Samozřejmě se bude jednat o nový model, bude oproti staré verzi vyzbrojen francouzskou technikou, která má značku PSA. Dojde tak k podobné situaci, kterou v minulosti zažil model Opel Corsa. Jeho nová generace bylo totiž také přezbrojena jinou technikou.

Podobný osud jako Corsa

Jak už jsme zmiňovali, Astru čeká podobný osud, který zažila nedávno uvedená Corsa. U ní byla situace ovšem trochu hektičtější. Opel, který spadá pod General Motors úzce spolupracoval z PSA na několika modelech, ale malý hatchback Corsa, měl být primárně svébytným vozem. Nakonec ale stejně došlo na velkou pomoc PSA, a novinka se tak musela připravit s technickými základy, které má například nový Peugeot 208. Ten bude mimochodem bratrem nové generace Astry.

Použití modulární platformy

Starší generace Astry, která pomalu, ale jistě odchází si vysloužila evropský titul auto roku 2016. V nové generaci se pravděpodobně dočkáme i určitého typu elektrifikace. Ovšem není zatím jasné, zda půjde přímo o:

  • elektromobil
  • nebo hybrid

Co ale jisté je, tak to, že nová generace použije modulární platformu z Francie. Na této platformě EMP2 už je postaven model Grandland X. Zajímavostí také je, že výroba nové generace se přesune z Británie do Německa.

Mohlo by vás zajímat:  SsangYong Tivoli dostane naftový čtyřválec

Ať už se automobilce nová generace povede či ne, automobilka prohlásila, že uvedení nové generace Astry by se mělo udát v roce 2021. Zájemci o nový a vylepšený vůz si tedy budou muset ještě 2 roky počkat.

Komentáře