Bentley Continental Supersports ISR v Ženevě

Na oslavu svého nového rychlostního rekordu na ledě představila anglická automobilka Bentley model Continental Supersports ISR Convertible. Ten je touto dobou k vidění v Ženevě.           

Pod zkratkou ISR si můžete představit slovní spojení „Ice Speed Record“. V Anglii jsou tedy na rekord náležitě hrdí. To dokazuje i fakt, že si můžete vozidlo objednat pouze v barvách Beluga, Quartzite či Arctica White. Continental pak bude postaven na 20“ litých kolech a obut do speciálních pneumatik Pirelli.

Uvnitř vozidla se následně můžete těšit na luxusní kožené čalounění, prvky z Alcantary či nový informační systém, který má původ u faceliftovaného modelu Continental GT.           

Pod kapotou najdeme šestilitrový motor W12, jenž je vybaven novým přívodem vzduchu, dostal lepší intercooler a sportovní výfukový systém. Díky těmto modifikacím se povedlo z motoru vyždímat 471 kW a 800 Nm točivého momentu. Je zde tedy nárůst o 7 kW oproti standardnímu modelu. Řazení probíhá prostřednictvím šestistupňové automatické převodovky Quickshift. Ta umožňuje zrychlení z 0-100 km/h za 4 vteřiny a maximální rychlost 325 km/h.           

Bentley neuveřejnilo žádné informace o cenách. O tom, že nebudou na moc příznivých úrovních svědčí i fakt, že bude produkce modelu omezena pouze na 100 kusů.