Bentley potvrdilo vývoj Bentaygy Speed, dostane stejný motor jako Urus?

Čas letí neúprosně, protože vůbec první SUV britské automobilky, spadající pod koncern Volkswagen, je na trhu už téměř neuvěřitelné tři roky. Původně měla Bentayga pod kapotou pouze zážehový dvanáctiválec, ale poté se nabídka rozrostla o dieselový i benzínový osmiválec a plug-in hybridní šestiválec.

Byla to zřejmě otázka času, kdy dorazí na trh i výkonná Bentayga Speed, neboť její sourozenci v podobě Audi SQ7 či Lamborghini Urus se už prodávají nějaký ten pátek. Prozatím nejsou známy přesné specifikace po nadupané SUV, ale nejspíše dostane motor právě od italského zástupce.

Jinými slovy, Bentayga Speed by měla dostat upravený 6,0litrový dvakrát přeplňovaný motor W12, který v obyčejné Bentayze disponuje výkonem 608 koní a točivým momentem 900 Nm. Takže pokud se tak skutečně stane, výkon naroste na 650 koní, což odpovídá právě agregátu Lamborghini Urus. Bentayga se současným W12 zrychlí na stovku za 4,1 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 300 km/h. Pochopitelně u variace Speed budou hodnoty příznivější. Co se však nezmění, tak nadále bude přítomna osmistupňová automatická převodovka ZF pohánějící všechna čtyři kola.

Britská automobilka představila v loňském roce výše zmíněné verze včetně plug-in hybridu, takže Bentayga Speed by se mohla ukázat během příštího roku.