Bentley vstoupí brzy do segmentu SUV

Na stánku britské značky Bentley jsme mohli vidět před rokem na ženevském výstavišti zřejmě nejohavnější novinku 82. ročníku autosalonu. Jednalo se o koncept EXP 9 F, který předobrazoval historicky první SUV luxusní automobilky. A je vidět, že se zřejmě dočkáme sériového provedení.

Nedávno generální ředitel Bentley, Wolfgang Duerheimer, prohlásil: „Dozorčí rada koncernu Volkswagen předběžně schválila náš koncept SUV a podle posledních zpráv dostal i povolení, tzv. zelené světlo do sériové výroby“. Koncept EXP 9 F se bude v produkční podobě jmenovat Falcon a výroba by měla probíhat ve slovenské Bratislavě. Avšak kompletní montáž se odehraje po dopravení vozů v anglickém Crewe. Slovensko není zrovna příkladem anglického venkova, ale například model Flying Spurs se montuje také v německých Drážďanech.

Zatím není jisté, co se ukáže pod kapotou. Ovšem jisté jest to, že bude přepracován velmi kritizovaný design a přiblíží se tak modelu Continental. Cena Bentley Falcon bude startovat na částce 200.000 Euro (v přepočtu asi 5,1 milionu korun) a ročně se bude vyrábět 5000 kusů.

Mohlo by vás zajímat:  Bentley Mulsanne prošlo modernizací

Fotogalerie: Garett Bradford