Bertone přetvořil Aston Martin Rapide ku obrazu svému

Šedesát let je dlouhá doba a to zvláště, pokud jde o spolupráci v automobilovém průmyslu. Takovou dlouhotrvající spolupráci právě před šedesáti lety navázalo studio Bertoneautomobilkou Aston Martin

Jako oslava nebo řekněme pomník této spolupráci, vznikla studie na základech luxusní limuzíny Aston Martin Rapide. Bertone však karosérii upravil, přidal nový pás zadních světel z diod LED, zvětšil kola a Rapide sedan se tak rázem změnil na Rapide Shooting Brake!

Interiér má konfiguraci 2+2 a již při pohledu na vybrané materiály je zřejmé, že v obyčejných montérkách dovnitř asi nepolezete. Užitnou hodnotu ale přesto zvyšují zadní sklopná sedadla.

Mohlo by vás zajímat:  Nissan 2020 Vision Gran Turismo se představuje

Aristokratickému původu pak odpovídá i motor. Rapide Shooting Brake je založen na ještě předcházející verzi sedanu Rapide. To znamená, že pod kapotou najdete dvanáctiválec o výkonu 477 koní a maximem točivého momentu na hodnotě 600 Nm. 

Přestože jde o koncept, Bertone si ho ve svých sbírkách nenechá. Po světové premiéře v Ženevě totiž tento kousek zamíří k jednomu soukromému sběrateli z Velké Británie

Zdroj: Bertone