Bezdůvodně pomalá jízda autem snižuje bezpečnost a řadí se mezi přestupky

1784

Velmi rychlá jízda na silnici je velmi nebezpečná. Budete se možná divit, ale příliš pomalá jízda je také dopravní přestupek. Mohou vás za to zastavit policisté a také za to dostanete pokutu. Můžete se s nimi hádat, ale budou mít pravdu. Příliš pomalá jízda je stejně špatná jako ta rychlá. Může být nebezpečná, protože s tím ostatní řidiči nepočítají.

Podívejte se na rychlostní limity

V každé oblasti existuje rychlostní omezení. Na dálnici je minimální rychlost mimo obci 80 km/h a při projíždění dálnice v obci je minimální rychlost 65 km/h. Hlavně na dálnici je dodržování minimální (i maximální) rychlosti velmi důležité. V obcích se musíte řídit podle toho, jaká je právě situace.

Mohlo by vás zajímat:  Interiér auta je plný bakterií, čistit se musí pravidelně

Sledujte dopravní značky

Rychlost pochopitelně ovlivňují také značky. Vždy se podívejte na maximální rychlost a držte se jen kousek pod ní. Když pojedete příliš pomalu na volné silnici nebo dálnici, může vás potkat pokuta. Hlavně v případě, kdy se kvůli vám vytvoří kolona a budete brzdit provoz.

3247
Zdroj obrázku: Freepik

Myslete na situaci na silnici

Někdy musíte jet pomalu, protože je před vámi mnoho vozů. Držte si od nich správnou vzdálenost a postupujte opatrně. Jestli máte silnici volnou, nemáte důvod brzdit. To ale neznamená, že musíte jet jako blázen. Vždy dodržujte maximální rychlost, ale nezdržujte ostatní kolem sebe.

Mohlo by vás zajímat:  Kdo se stal v roce 2018 králem? Byl to Mercedes – Benz, nebo BMW? My už to víme!

Získejte větší sebedůvěru v řízení

Většina lidí, kteří se řadí mezi pomalé řidiče, jsou tzv. sváteční řidiči. A také mladí lidé, kteří si za volantem příliš nevěří. Je to pochopitelné, ale můžete si pořídit samolepku na vůz, který tuto skutečnost oznámí všem ostatním. Díky tomu na vás nebudou tolik tlačit.

Sledujte ostatní řidiče

Vidíte, že se vás hodně řidičů snaží předjet? To je jasnou známkou toho, že byste měli přidat na rychlosti. Jestli je před vámi volno a za vámi dlouhá kolona vozů, měli byste jet rychleji. Dávejte si pozor na svou jízdu i na řidiče, kteří se nachází ve vašem okolí.

Zdroj: https://www.fishwickandassociates.com/blog/2022/08/why-driving-too-slowly-can-be-dangerous/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora