Bezkontaktní myčky nejsou pro každého. Mnohým způsobí jen ztrátu peněz

Car 5201683 1280

Bezkontaktní myčky rostou jako houby po dešti. Využívají je především ti, kteří bydlí v bytech a nemají tak prostor k tomu, aby své auto umyli jinde. Faktem ale je, že tento typ myček není pro každého a mnoho lidí zjistí, že je lepší vyzkoušet jiné metody mytí auta než právě tyto. Z jakého důvodu? Je jich celá řada.

Možné poškození auta

Prvním rizikem bezkontaktních myček je poškození auta. Pokud k němu dojde, je nutná oprava, která samozřejmě nemusí být úplně levná. Co v krajních případech hrozí? Je to například promáčknutí karoserie, odloupnutí horní vrstvy laku, stejně jako může dojít k odstranění tmelů z opravovaných míst, nebo narušení místa s korozí. To vše způsobí proud vody s velkým tlakem.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho naftových aut se už brzy nemusí rozjet. Na vině není jen současný nedostatek AdBlue

Nedokonalé umytí

Jsou lidé, kteří si své auto hýčkají, pravidelně ho voskují, leští a do myčky s ním jedou i několikrát do týdne. V takovém případě je bezkontaktní myčka ideální volba, protože povrchové nečistoty snadno odstraní. Kdo ale jezdí mýt jenom ve chvíli, kdy je špína na voze už neúnosná, může být zklamán. I když se auto jeví dokonale čisté, tak když usne, je vidět, že mnoho nečistot zůstalo. Aby bylo dokonalé, rozhodně to nemusí být levné.

Mohlo by vás zajímat:  Parkovat auto v obýváku vypadá stylově. Dokud to člověk nevyzkouší
Zdroj obrázku: Pixabay

Nákladná procedura

Bezkontaktní myčky rozhodně nepatří mezi úplně levná řešení, jak své auto umýt. Pokud bude výrazně znečištěné, bude třeba vynaložit dost finančních prostředků na to, aby vypadalo lépe. To stejné platí ve chvíli, kdy budou využity všechny programy – od prvotního namočení přes pěnu, oplachování, voskování a finalizaci. Mnohdy může vyjít lépe klasická kartáčová myčka nebo základní ruční mytí.

Dlouhé čekání

Jakmile vysvitne sluníčko a meteorologové budou hlásit hezké počasí, vytvoří se u bezkontaktních myček dlouhé fronty. Není nic neobvyklého zde na umytí čekat klidně i hodinu. A jak se říká, čas jsou peníze. Mnohdy tak může být lepší umýt auto jinak a ušetřit čas, který lze vynaložit mnohem efektivněji.

Zdroj: https://drivedetailed.com/touchless-car-washes/
Karel Michalec

O Karel Michalec

Kontakt na autora: karel.michalec@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora