Blog: Volvo koupilo Polestar, co to znamená?

Jistě jste postřehli, že v minulých dnech došlo k zajímavé akvizici. Skandinávský výrobce bezpečných a nudných silničních korábů Volvo koupil úpravce, který stojí například za poměrně bestiální verzí Volva C30, s nímž se před lety na okruhu Top Gearu proháněl Jeremy Clarkson.

Ti s pamětí slona si jistě vzpomenou, že se jednomu z bývalých moderátorů TG ostré Volvo velmi líbilo, leč tehdy bohužel značka o výrobě malých „balistických střel“ neuvažovala, a tak spolupráce Volva a Polární hvězdy skončila tímto zajímavým inženýrským cvičením. Sluší se říci, že Polestar stojí za úpravou vozů Volvo pro švédské Mistrovství cestovních vozů, nejde tedy o žádné nazdárky.

Mohlo by vás zajímat:  3 nejčastější přestupky, za které vám policie naúčtuje trestné body

Jak bude spolupráce Volva s divizí Polestar vypadat si prozatím jisti nejsme, ale další konkurenty M3, M5, XFR-S a podobných aut budeme vždy vítat s náručí otevřenou. Také si lze představit, že by značka nabízela dvě odladění podvozku. Jedno pro ty, kteří nechtějí přijít o plavnost a komfort a druhé, podstatně sportovnější. Vaše nové Volvo by tak už nikdy nemuselo být nudné. Jak je vidět, pití vodky nemusí být špatná věc…