BMW 3.0 CS – stará řada 6 stále září

Třicet let před tím, než se Doug ChurchillKanady stal šťastným majitelem svého BMW, uviděl krásnou blndýnku v BMW CS. To rozhodlo o tom, který vůz si jednou pořídí. V roce 2003 pak narazil na stránku, kde majitel renovoval a upravoval jiné BMW CS, a stal se pravidelným nadšeným čtenářem. Když pak byl o rok později vůz na prodej, Doug neváhal ani vteřinu a typ 3.0 CS řady E9 z roku 1973 si okamžitě koupil. S vozem jel domů 1450 kilometrů na letních semi-slickách, ačkoliv v Kanadě tou dobou už leckde ležel sníh. Trvalo to 36 hodin, ale nakonec dorazil bezpečně domů. Teprve na rohu jeho ulice mu vůz podklouzl a vyletěl do křoví, ale nic se naštěstí nepoškodilo.

Mohlo by vás zajímat:  Volvo P1800 Jensen na prodej

Automobil je ve skvělém stavu a decentně upraven, takže Doug má nesmírné potěšení z dlouhých vyjížděk do hor v okolí nebo dlouhých výletů na pobřeží, které dělá minimálně jednou do roka. Nejlepší zážitky si odvezl z trasy, která začala v Albertě v národním parku Waterton a vedla do West GlacierMontaně. Cestou projel Chief Mountain, národní park Glacier, Logan PassSun Road. To vše v druhé polovině září, kdy jsou tyto silnice prakticky prázdné.

Když zrovna není vyjížďková sezona, tak traví Doug svůj čas v garáži. Mění a renovuje opotřebované součástky a ošetřuje lak. Je to součást toho skvělého pocitu z vlastnictví auta snů. A kdykoliv pustí rádio, zasní se a představuje si další výlety, které se svým BMW ještě podnikne.

Mohlo by vás zajímat:  Aston Martin DB2/4 na prodej

Zdroj: Petrolicious