BMW 4 Coupé (F32) – koncept kupé řady 3 odhalen!

Mnichovská automobilka už dávno avizovala, že má v plánu vytvořit novou modelovou řadu s označením 4-Series. V podstatě půjde jenom o karoserii kupé s dvěma nebo čtyřmi dveřmi a kabriolet, jež budou odvozeny ze současné „trojkové“ řady. Premiéra je ohlášena na detroitský autosalon, bohužel v dnešním světě internetu a šíření informací to BMW nedokázalo utajit až do ledna příštího roku.

Zpočátku se objevily na webových portálech první snímky konceptu, poté však si BMW ujasnilo, že už není, co tajit a odhalila oficiální fotografie společně s informacemi. Nové BMW 4 (F32) měří na délku 4641 mm, na šířku 1826 mm a na výšku 1362 mm. To znamená, že pro srovnání se současnou 3-Series Coupé je delší o 29 mm, širší o 44 mm a nižší o 16 mm. Rozvor náprav má 2810 mm, tj. 50 mm nárůst oproti předchůdci.

Mohlo by vás zajímat:  Škoda Fabia RS skončí bez nástupce

I nový model německé automobilky se pyšní dlouhou kapotou, minimálními převisy a dlouhým rozvorem. Přední část vozu vychází samozřejmě z klasického „trojkového“ sedanu F30 a má kruhové šestihranné LED světlomety, mezi nimiž se nachází typické „ledvinky“. Hlavní změnou jsou především větší vzduchové výstupy v nárazníku a celkově vypadá automobil sportovněji a elegantněji. Sportovní nádech dodávají novému BMW také 20palcová litá multi-paprsková kola.

Na zadní straně najdeme světla do písmene L (podobající z 6 Gran Coupé), což je také tradiční u mnichovských modelů. Zadní část je nejširší na celém vozu, což zdůrazňuje jeho agresivní postoj. Koncept má velmi zvláštní zadní nárazník, kde jsou velké výfukové koncovky na stranách a dominují po celé zádi. Teď je jen otázkou, zdali se tento designový prvek dostane i do sériové výroby.

Mohlo by vás zajímat:  Ze Zeleného pekla: Nový kompaktní sportovní vůz BMW 128ti dokončuje svá testovací kola na Nürburgringu.

Interiér je prý připraven do produkční výroby, jelikož je přímo převzat z BMW řady 3 v karoserii sedan i kombi (Touring). U dvoudveřového kupé budou přední dveře delší než u sedanu a sahají až po B-sloupek. Bohužel automobilka BMW nezveřejnila motorizace, ty můžeme čekat až při světové premiéře v Detroitu nebo evropském debutu (možná ve Frankfurtu). Výkonná M4 by měla disponovat přeplňovaným šestiválcem, možná tím, který bude i v nové generaci M3 (F80).

##bmw4##