BMW 4 M Performance – Předskokan ostré M4

Uvedení vrcholu řady 4, modelu M4, je ještě relativně daleko, ale pro nedočkavce má BMW řešení. Představilo balíček M Performance, který se zaměřuje na vzhled a výkony výchozího kupé. Co konkrétně je součástí balíčku, zjistíte v následujícím článku.

Kdo už program M Performance zná, ví, že se nejedná o pouhé vzhledové úpravy. BMW jeho pomocí zaplňuje mezeru mezi klasickými modely a jejich vrcholnými verzemi M. V případě kupé řady 4 tomu není jinak. Vzhled je však první věc, které si člověk všimne a tak se na jeho úpravy zaměříme jako na první.

Vše začíná nižším nárazníkem s většími vstupy vzduchu a karbonovým splitterem. Karbon najdeme také na vnějších zpětných zrcátkách a spoileru na víku kufru. Prahy jsou vytažené a s výraznějším tvarem, upraven byl také zadní nárazník, obsahující difuzor a výstupy vzduchu. Přední světlomety využívají xenonové výbojky, doplněné o technologii LED. Celý exteriér je dekorován prvky v barvě matně černého chromu. Kola mají rozměr 20 palců.

V interiéru nalezneme tříramenný M volant, sportovní sedačky a pedály z nerezové oceli. Nové jsou také koberečky a na řadící páce a ruční brzdě je karbonový dekor.

Co se mechanických změn týče, zákazníci budou moci objednat diferenciál s 30% svorností. Úpravou softwaru motoru a nové výfukové soustavy byly zvýšeny výkony tří pohonných jednotek. Nejslabší 420d si polepšila o 16 koní a 39Nm na výsledných 195 koní a 418Nm. Silnější 428i svými hodnotami poskočila o 27 koní a 39Nm na 269 koní a 389Nm. Vrcholná 435i dostala k dobru 34 koní a 50Nm, takže se nově chlubí 336 koňmi a 450Nm. Dle vyjádření automobilky by zvýšení výkonu motoru nemělo mít vliv na spotřebu a emise CO2.

BMW 4 M Performance tedy nabídne dostatek výkonu a dramatického vzhledu pro ty, kterým se nechce čekat na vrcholnou M4. Ta by se mimochodem měla představit na detroitském autosalonu v lednu 2014.

Mohlo by vás zajímat:  BMW představuje třídvéřovou i3 pro autosalon v LA