BMW 6-Series Gran Touring v roce 2014?

Prezentace nového BMW řady 6 s přídomkem Gran Coupe, která se před několika týdny konala na Pražském hradě, nás ujistila v tom, že tato mnichovská automobilka nemá ve svém portfoliu hezčí model. Ať už se jedná o Coupé, Cabrio nebo samotné Gran Coupe.

A co takhle postavit ještě čtvrtou, praktickou karosářskou variantu nové Šestky? Tato otázka navíc není úplně od věci, neboť největší konkurent, Mercedes-Benz CLS, tento týden představil verzi Shooting Brake a vše nasvědčuje tomu, že to bude opravdu velký hit.

Utopie to navíc není ani pro samotnou automobilku. Již v roce 2010 vznikl koncept 6-Series Shooting Brake, který měl jeden pár bočních dveří a oficiálně se měl veřejnosti představit na autosalonu v Paříži. K tomu nakonec nedošlo a z dalšího vývoje sešlo.

V motoristickém světě se však tento týden začalo šuškat o tom, že BMW přeci jen na verzi Gran Touring pracuje a svou práci představí nejpozději v roce 2014. Kdoví, kde je pravda. My se můžeme zatím podívat na počítačové snímky možné podoby. A řekněte sami, líbí se Vám?