BMW Active Tourer Outdoor Concept se představuje

Německá automobilka BMW odhalila evoluci svého konceptu, který nese název Active Outdoor Tourer. Vozidlo vychází z koncepční studie BMW Concept Active Tourer, která byla představena na loňském autosalonu v Paříži.

BMW Concept Active Outdoor Tourer je 4350 mm dlouhé, 1833 mm široké a 1576 mm vysoké. Jedná se o plug-in hybridní vůz, který využívá  tříválcový motor o objemu 1,5 litru, pohánějící přední kola. Agregát spolupracuje s malým elektromotorem a lithium-iontovými bateriemi. To umožňuje dosáhnout průměrné spotřeby paliva 2,5 l / 100 km a emisí CO2 méně než 60 g / km. Vozidlo má celkový výkon 190 koní (140 kW).

BMW Concept Active Tourer může uhánět čistě na elektrický pohon plných 20-30 kilometrů. Zajímavé je i zrychlení z 0-100 km / h, které by se podle informací automobilky mělo odehrát za méně než 8 sekund. Výkonový potenciál vozu by měl umožnit dosáhnutí rychlosti až 200 km / h.

Vozidlo se vyznačuje zlatým lakem karoserie Gold Race Orange a 20“ litými koly.  Součástí výbavy je vestavěný dvojitý nosič na jízdního kola.  Tento nosný systém může být uložen do boční části nebo do podlahy zavazadlového prostoru, a to tak, že nebude mít žádný vliv na vnitřní prostor pro posádku. 

Mohlo by vás zajímat:  Lidový Bavorák stále budí zájem nejenom pro svou lákavou cenu oproti ostatním

V interiéru najdeme bohatou výbavu, která zahrnuje například nový 8“ displej se systémem BMW Connected Drive.  Součástí systému je i navigace a také zobrazení aktuálního stavu hybridní soustavy vozu. 

Zdroj: BMW