BMW ActiveHybrid 3 udělá stovku za 5.3 sekundy!

Ano, v nadpisu si z Vás opravdu neděláme srandu. Poté, co automobilka BMW odhalila další informace, se můžeme konečně těšit na použitelný, rychlý a úsporný hybrid.

Tato „trojka“ je speciálně navržena pro eko-smýšlející řidiče a aby byla v provozu rozeznatelná od běžné 3kové řady, je vybavena znáčky ActiveHybrid, kam jen oko dohlédne. Dostala také nová, 18“ litá kola Streamline, která snižují aerodynamický odpor vzduchu a koncovky výfuku vyvedené v matném chromu.
 
Interiér doznal minimálních změn. Za zmínku stojí snad jen nové výplně dveří a opět označení ActiveHybrid na voliči automatické převodovky. Naneštěstí se změny dotkly i zavazadlového prostoru, kam se nově nastěhovaly baterie hybridního systému a ukously tak 90 litrů z objemu. Ten tak má ale stále slušných 390 litrů.
 
O rozpohybování auta se stará všem známý, výborný třílitrový řadový šestiválec s TwinScroll turbem o výkonu 306 koní, kterému sekunduje 55 koňový elektromotor. V kombinovaném režimu tak celkový výkon činí 340koní, což sedanu umožňuje zrychlení 0-100km/h za 5.3 sekundy! Tím však úžasné hodnoty nekončí – kombinovaná spotřeba je 5.9 litru benzínu a na sto kilometrovou vzdálenost  ActiveHybrid 3 vyprodukuje pouze 139g CO2/km.
 
Aby inženýři takovýchto hodnot dosáhli, instalovali do hybridní trojky systém „Eco Pro“, který vypne spalovací motor, jakmile se auto pohybuje ustálenou rychlostí maximálně do 160km/h. Pokud se pohybujete do 70 kilometrové rychlosti, automobil dokáže na elektromotor urazit 4km. Tato hodnota zase tak oslnivá není, ale pro pohyb na krátké vzdálenosti ve městě je to dostačující.
 
Propagační video hybridní trojky najdete zde, zde a také zde.