BMW ActiveHybrid 5

Mnichovská automobilka sice pustila k ledu výrobu modelu X6 Active Hybrid, který ukrýval spojení agregátu 50i a elektromotoru, nová řada 5 však s tímto systémem nově dostupná bude.

Zákazníci se mohou těšit na třílitrový šestiválec 35i o maximálním výkonu 225 kW a točivém momentu 400 Nm, ten bude doplněn o elektromotor, který přidá dalších 40 kW a 210 Nm. Jak je známo, nedají se jednotlivé výkony jednoduše sčítat. Souhrnný výkon hybridní jednotky je tedy stanoven na hodnotě 250 kW a maximální točivý moment vzroste na příjemných 450 Nm. To jsou dost vysoká čísla na to, že i pouze s motorem 35i jede řada 5 doslova neskutečně.

U hybridů je jedním z nejdůležitějších faktorů dojezd pouze s využitím plně nabitých lithium-iontových akumulátorů. BMW uvádí vzdálenost až 4 kilometry v elektrickém módu, přičemž se nesmí překročit rychlost 35 km/h a je potřeba uvážlivě zacházet s pedálem akcelerátoru. Vůz však může dosáhnout rychlosti až 60 km/h, ta bude ale omezena pouze na určitou dobu, potřebnou například k bezpečnému předjíždění.

Zajímavé jsou i hodnoty zrychlení a průměrné spotřeby paliva. BMW řady 5 Active Hybrid zrychlí na 100 km/h během 5,9 vteřiny, přičemž výrobce udává kombinovanou spotřebu 6,4 litru Naturalu. Produkce škodlivých látek je přitom pouhých 149 gramů na ujetý kilometr, což je vzhledem k výkonu vozu neuvěřitelné. Svůj přínos na tom má standardně dodávaný systém Start/Stop.