BMW hodlá nabídnout jedno z nejbezpečnější aut

V dnešní době je bezpečí posádky vždy až na prvním místě. Každé auto nabízí řadu airbagů a elektronických asistentů, některé osoby však vyžadují ještě vyšší stupeň ochrany. Pro ně je tady segment obrněných automobilů, do kterého přichází nový hráč v podobě BMW X5 Security Plus

To je sice označováno jako koncept (celý název BMW Concept X5 Security Plus), BMW ale hodlá téměř stejné auto uvést i do běžného světa. Největší chloubou modelu je poskytovaná ochrana stupně VR6, což údajně žádný jiný vůz v segmentu nenabídne. Abych Vám tuto úroveň trochu přiblížil, X5 by měla odolat pokusu o násilné přepadení nebo únos. 

Základem modelu je struktura z vysokopevnostní oceli, která zakrývá spoje, odkud by se do auta mohly dostat kulky a která má nabídnout maximální ochranu čtyřem cestujícím. Jako příklad toho, čemu musí obrněná X5 odolat, uvádí bavorská automobilka útok samopalem AK-47 z bezprostřední blízkosti. 

O pohon se stará dvakrát přeplňovaný osmiválec o výkonu 450 koní v kombinaci s pohonem všech kol xDrive. Podvozek, palubní elektronika i brzdy BMW přizpůsobilo vyšší hmotnosti celého SUV. 

Kromě tohoto modelu s ochranou VR6 vyvíjejí v BMW také X5 s nižším stupněm ochrany VR4. Tato verze by měla odolat běžné pouliční kriminalitě. 

Zdroj: BMW