BMW Isetta Whatta Drag míří do aukce

Malé BMW Isetta se vyrábělo v letech 1955 – 1962 a řadí se mezi nejúspěšnější městské automobily, které kdy byly vyrobeny. V roce 1955 to byl první vůz, jež dosahoval průměrné spotřeby 3 l/100 km a stal se tak nejprodávanějším automobilem s jednoválcovým motorem. Ovšem jedna Isetta je opravdu výjimečná a můžete ji mít i Vy, jelikož vstupuje do dražby pod vedením RM Auctions a ta proběhne 16. února 2013.

Jediná takto upravená Isetta nabídne přeplňovaný osmiválec od Chevroletu s výkonem okolo 730 koní a síla na kola je přenášena skrz dvoustupňovou manuální převodovku. Dále malé vozítko se pyšní dvouokruhovou brzdovou soustavou AP nebo odpružením z modelu M3. Přední kola mají pneumatiky BF Goodrich G-Force a jediné zadní kolo je s pneumatikou Sumitomo HTRZ II.

Upravené BMW Isetta Whatta Drag je plně pojízdné a funkční, avšak je určeno výhradně pro výstavy a další akce. Nemělo by být využíváno na silnicích nebo závodních tratích a to kvůli enormnímu točivému momentu, který může být velmi nebezpečny pro posádku. Očekává se, že malá „americká“ Isetta bude vydražena za 75.000 – 100.000 USD (v přepočtu asi 1,42 – 1,85 milionu korun).