BMW M2 nahradí 1M

BMW M2 je sice ještě poměrně vzdálená budoucnost, ale rok 2016, kdy by mělo být uvedeno, se nezadržitelně blíží. A automobilka nás pilně navnazuje, abychom se mohli opravdu pořádně těšit.

Za cenu okolo 1,1 milionu nás bude čekat kupé s upraveným řadovým třílitrovým šestiválcem  TwinPower Turbo z vrcholného modelu M235i. Ten má nyní výkon 240 kW, ale u M2 se očekává nárůst až na 280-295 kW. Samozřejmostí bude pohon zadních kol se samosvorným diferenciálem. U převodovky by měla být možnost výběru mezi šestistupňovým manuálem nebo osmistupňovým automatem. Zrychlení z nuly na 100 km/h by se mělo pohybovat kolem 4 vteřin.

Ušetřen nezůstane ani vzhled, bodykit by mohla převzít z okruhové M235i Motorsport, takže bychom se měli dočkat vyboulené kapoty, rozšířených blatníků a prahů, předního splitteru, zadního křídla a zadního difuzoru. Určitě by neměly chybět karbonové díly kvůli úspoře hmotnosti. Změn se dočká i vnitřek, kde by měly být ve výbavě nová sedadla a volant. A zatímco původní model 1M byl vyroben jen v omezené sérii, ale M2 bude součástí stálé nabídky značky.

Zdroj:worldcarfans.com   foto:bimmerpost.com

Komentáře