BMW M3 Coupe Frozen Limited Edition

I když by se mohlo zdát, že dny BMW M3 Coupe (E92) jsou již nenávratně sečteny a že odcházející generaci ta nová s označením F80 bez větších problémů zadupe do země, není to až tak úplně pravda. O tento legendární sporťák je totiž stále enormní zájem a to si uvědomují i v Mnichově, kde se v těchto dnech představila zatím poslední limitovaná edice s přídomkem Frozen, která vznikne v počtu pouhých 150-ti kusů určených výhradně pro americké zákazníky.

Ti se mohou těšit na model vycházející z verze M3 Competition, kde hlavní změnou oproti standardní verzi budou především exkluzivní laky karoserie, černá kola z lehkých slitin o velikosti 19 palců, o 10 mm snížený podvozek, nový výfukový systém, elektronicky řízené tlumiče a především zcela nová řídící jednotka motoru.

Mohlo by vás zajímat:  Sériová Alfa Romeo 4C se představí v Ženevě!

Chybět nebudou ani lemy předních ledvinek, lemy oken a koncovky výfuku v lesklé černi, manuální šestistupňová převodovka a plastová střecha vyztužená karbonovými vlákny CFRP.  Bez příplatku bude rovněž kožené čalounění s kontrastními švy v barvě karoserie, naopak za vyhřívaná přední sedadla, sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku M-DCT či střešní okno si zákazníci připlatí.

Třešničkou na dortu je pak především cena, která začíná na částce 76 395 amerických dolarů, což je v přepočtu zhruba 1,48 milionů korun. Pokud Vám toto číslo stále nic neříká, tak Vám musíme připomenout, že u nás si výchozí M3 se základní výbavou pořídíte o 300 tisíc dráž.  

Mohlo by vás zajímat:  Japonský magazín přinesl první snímek s novou Mazdou3