BMW M3 E92 Alpha-N Performance

Společnost Alpha-N Performance přestavila o uplynulém víkendu paket modernizace oblíbeného BMW M3 (E92). Balíček se skládá jak z navýšení výkonu, tak z několika stylistických změn. Pojďme se tedy na slavnou em-trojku v podání Alphy-N podívat podrobněji.

Vidlicový osmiválec dostal do vínku nový karbonový air-box, titanový výfukový systém Akrapovic a přeprogramovanou řídící jednotku. Výsledkem je navýšení výkonu o pěkných 30 koní na konečných 450. To nezní špatně, ne? Pojďme dál. U tuningu se vždy hraje především na efekt a ani tato úprava nemůže být výjimkou. Na obrázcích tak můžeme vidět pekelnou bestii oblečenou do černého kabátu s velkým křídlem na zádi a neméně impozantními koly z lehkých stitin OZ Superforgiata o velikosti 19 palců obuté do pneumatik Michelin Pilot Sport Cup.

To už jsem trochu nakousl optický paket, který se skládá jak z výše zmíněných kol a přítlačného křídla, tak z přepracovaného předního spoileru z uhlíkových vláken, difuzoru a bočních prahových nástavců. Uvnitř kabiny pak zákazník dostane závodní sedačky Recaro Pro Racer Hans a sportovní volant. Po této stránce je však vozidlo stále ve vývoji. I tak vypadá opravdu skvěle.