BMW M6 Gran Coupe bude nasazeno jako Safety Car pro závody MotoGP

Se začátkem jara je tu i nová sezona závodů MotoGP, kde proti sobě soupeří ti nejlepší jezdci na ultra rychlých závodních motocyklech.  Pro letošní ročník prestižních závodů představilo německé BMW zcela nový safety car, vycházející z nedávno představeného modelu BMW M6 Gran Coupe

Automobilka BMW je koneckonců již delší dobu partnerem závodů MotoGP, a tak zde kromě nového safety caru uvidíme i medical car v podobě BMW 550d. Naproti tomu se nový safety car BMW M6 Gran Coupe řadí do zcela jiné ligy, což je patrné už při pohledu na exteriér vozu. Ten disponuje typickým tříbarevným zbarvením divize M a velkým množstvím majáků. Aby nový safety car nebyl na okruhu brzdou, pod jeho kapotou se ukrývá přeplňovaný osmiválcový benzínový motor o výkonu 560 koní a točivém momentu 680 Nm. S motorem spolupracuje standardní dvouspojková převodovka s možností řazení pomocí pádel pod volantem.  To zajistí novému M6 Gran Coupe zrychlení z 0-100 km/h za 4,2 sekundy. Maximální rychlost je omezena na 305 km/h. 

O bezpečné zastavení se starají karbon-keramické vrtané kotouče. Vůz je osazen černými litými 20“ koly, výfukovým systémem Akrapovič a v interiéru je umístěno velké množství techniky pro komunikaci s vedoucími pracovníky závodu. Nový safety car v podobě BMW M6 Gran Coupe přitáhne k obrazovkám i tu část fanoušků, kterou jinak závody MotoGP absolutně nezajímají.  

Zdroj: BMW