BMW M6 Gran Coupé s oficiálně zveřejněnými detaily

BMW rozšiřuje svou paletu sportovních modelů se znáčkem M na kapotě i víku kufru. „Emková“ divize tak pomalu ztrácí punc originality a sportovnosti, protože její logo už nosí i čtyřdveřové kupé… 

Na první pohled nabízí M6 Gran Coupé stejné designové změny jako kupé a kabriolet. Znamená to sportovnější nárazníky, karbonovou střechu, boční prahy, 20-ti palcová kola a zadní difuzor se čtyřmi „laufy“ výfuku. Nechybí ani matná barva a chromované detaily jako ledvinky přední masky… V interieru se najde místo pro jiný volant a pár detailů s logy divize M. 

Mohlo by vás zajímat:  BMW M5 a M6 pro modelový rok 2014 s volitelným tuningovým balíčkem

Pod kapotou modelu se bude nacházet (tak jako v případě kupé a kabrioletu) dvakrát přeplňovaný osmiválec 4.4 o výkonu 560 koní a s maximálním točivým momentem 680 Nm, který bude dostupný mezi 1500 – 5750 otáčkami za minutu. 

Standardem se stane 7-mi stupňový dvouspojkový automat M, který bude celý výkon přenášet na zadní kola s pomocí elektronicky ovládaného diferenciálu s omezenou svorností. Toto „nádobíčko“ umožní M6 Gran Coupé sprint z 0 na 100 km/h za 4,2 vteřiny a ručička tachometru se zastaví až na hranici 305 km/h (elektronicky je však maximálka omezena na 250 km/h).

Mohlo by vás zajímat:  AC Shelby Cobra 427 na prodej

Ústupkem ekologii je systém stop/start, zatímco na bezpečnost bude dohlížet systém asistence při nízkých rychlostech nebo kontrola trakce. Aby šlo z modelu lépe vyždímat maximum výkonu, dostane M6 Gran Coupé specifický systém tlumičů Dynamic Damper Control a za příplatek také karbon-keramické brzdy. 

K prvním evropským zákazníkům se M6 Gran Coupé dostane nejdříve v květnu příštího roku a to za cenu startující na 128 000 eurech (cca 3 233 000 Kč).