BMW Motorsport chystá novinky. Jaké?

Sportovní divize BMW Motorsport známá spíše jako divize BMW M uvedla, že chystá na následující roky několik novinek. To by nebylo zase až tak nic divného, pokud by nedošlo k tomu, že daných novinek bude 13 a mají být představeny během pouhých tří let. Co můžete očekávat? Podívejte se na náš přehled.

BMW M2 Competition

Vrcholná verze oblíbeného kupé je pro současné zákazníky samozřejmostí. Automobilka však plánuje výraznější modernizaci, kterou má podpořit i to, že auto dostane nové označení, a to právě s přídomkem Competition.

BMW X3 M

Zde je to celkem jasné. V plánu je vrcholová verze současné generace, která je vyráběna od loňského roku. Co se od ní dá primárně očekávat, to nemusíme nijak zdůrazňovat. Mělo by jít primárně o unikátní výkon.

BMW M3

I když oficiální zdroje zatím mlčí, očekává se uvedení zcela nové generace. A to bude zcela jistě znamenat kromě zajímavého výkonu i důraz na design, stejně jako i řadu novinek v oblasti výbavy vozu.

BMW X4 M

Zde se očekává podobná situace, jako v případě modelu X3. Půjde tedy o vytvoření verze, která bude tou vrcholovou, což se výrazným způsobem podepíše hlavně na výkonu vozu, který by si měl zachovat i svůj elegantní vzhled.

BMW Z4 M

Pokud jste fanoušky automobilky BMW, jistě víte, že nová generace modelu Z4 už se testuje a tak je její představení doslova na spadnutí. A jelikož se jedná o sportovní model, je celkem logické, že nesmí chybět ani vrcholová verze spojené s touto divizí.

BMW M4 Coupe

O tomto voze toho zatím není tolik známo, a tak lze jenom spekulovat o tom, čeho se budou všechny novinky týkat. Fanoušky výkonu by však auto zklamat nemělo – tedy alespoň v to bychom, měli doufat.

Mohlo by vás zajímat:  Mercedes představil kupé odvozené od třídy S

BMW M8

Základem by se měla stát druhá generace osmičkové řady. Je tedy jasné, že na model BMW M8 si bude muset zájemce ještě 2 – 3 roky počkat. Bude to však stát za to, jelikož se začíná mluvit o výkonu 600 koní.

BMW X5 M

Pokud dojde k tomu, že budou vyslechnuty kritické hlasy zákazníků a fanoušků, dojde konečně k tomu, že bude snížena hmotnost. To by u daného SUV znamenalo výrazné zlepšení využití výkonu, který atakuje 600 koní.

BMW X6 M

Modelů, který bude v mnohém vycházet z varianty X5 M. To proto, že základem bude stejná mechanika, stejný motor, systém pohonu xDrive i další věci. BMW X6 M tak bude spíše designově povedenější variantou pětky.

BMW M8 Cabriolet

Už název jasně napovídá, na co se budete moci těšit. Bude to otevřená karoserie, která vám rozčechrá vlasy na hlavě. Navíc by se mělo jednat o čtyřmístné auto, ve kterém kromě přítelkyně svezete i další dva pasažéry.

BMW M2 CSL

Co je cílem? Sportovní model M2 výrazně odlehčit a tak zvýšit jeho celkový potenciál. V plánu je i lehčí zvýšení výkonu, aby byly změny co možná nejmarkantnější.

BMW M8 Gran Coupe

Koncept základního vozu byl představen a to znamená, že výroba je doslova na spadnutí. A s tím souvisí i informace o tom, že sportovní verze by rozhodně neměla chybět. Nutno ale říci, že spíše až v roce 2021.

Komentáře