BMW odhalilo otevřenou verzi kupé řady 4

Na autosalonu v Los Angeles se představí otevřená podoba BMW řady 4. Premiéra se však obejde bez výraznějších překvapení, protože otevřená „čtyřka“ je přesně taková, jaká by měla být. 

Stejně jako předchůdce, i novinka je vybavena pevnou skládací střechou, složenou ze tří dílů. Složit nebo natáhnout jí lze za 20 sekund a vše jde provést až do rychlosti 18 km/h. BMW se chlubí, že díky novému obložení stropu klesla hladina hluku v kabině o 2 dB, v porovnání s předchůdcem. Oproti němu je „čtyřka“ také o 26 mm delší a nabízí o 50 mm delší rozvor. 

Mohlo by vás zajímat:  Renault představil sportovnější provedení Clia RS

Další mezigenerační zlepšení zaznamenal zavazadelník, který je o 20 litrů větší, než v případě starší „trojkové“ řady. V řeči čísel to znamená, že s nataženou střechou pojme 370 litrů, se staženou pak 220 litrů. Součinitel odporu vzduchu v případě natažené střechy klesnul na hodnotu cx = 0,28, pokud máte střechu staženou, pak je koeficient cx na úrovni 0,33. Jedna zásadní bolístka minulého kabrioletu však zůstala i zde – oproti kupé je 4 Convertible o asi 300 kg těžší!

Pod kapotou se z počátku objeví trojice motorů. Základem se stane čtyřválcový diesel 420d s výkonem 184 koní v kombinaci s šestistupňovým manuálem nebo příplatkovým osmistupňovým automatem. Slabší ze dvou nabízených benzínových variant bude čtyřválcová 428i s výkonem 243 koní a točivým momentem 345 Nm. Prozatímním vrcholem se stane šestiválcová verze 435i s výkonem 305 koní a točivým momentem 406 Nm. Oba zážehové motory spolupracují s osmistupňovým automatem, verze 428i navíc může nabídnout také pohon všech kol xDrive

Mohlo by vás zajímat:  Jak by mohl vypadat nový Ford Mustang?

Podobně jako kupé, i kabriolet dostane čtyři výbavové linie – Modern, Sport, Luxury a M Sport. Základní cena za verzi 428i byla v Americe stanovena na 49 675 dolarů (cca 935 000 Kč). 

Zdroj: BMW