BMW Pininfarina Gran Lusso V12 se představilo na Concorso d’Eleganza Villa d’Este

Minulý týden jste mohli na našich webových stránkách objevit první informace i náčrty připravovaného elegantního kupé, na kterém BMW spolupracovalo s designovým studiem Pininfarina. Čas utíká jako voda, a proto o tomto víkendu se odehrála na Concorso d’Eleganza Villa d’Este slavnostní premiéra.

Velké dvoudveřové kupé je výsledkem spolupráce mnichovské automobilky a známého studia Pininfarina. Při pohledu na unikátní kousek se mnoho lidem utváří názor, že jde o „osmičkové“ BMW pro 21. století. Samozřejmě, že zmíněný výrok odkazuje na skvělé BMW 850i a jeho další verze z let 1989 – 1999.

Mohlo by vás zajímat:  Lancia Delta Integrale na prodej

Podle některých zahraničních médií vypadá BMW Pininfarina Gran Lusso spíše jako kupé odvozené z řady 7, které by mohlo konkurovat například Bentley Continental GT. Ovšem představitelé BMW považují tento model za nástupce právě řady 8.

Zdroj z BMW prohlásil: „Chceme tímto modelem říci, že se nemůže myslet jen na auta s elektrickým pohonem, ale také na tradiční modely s pravými emocemi. Zda se dočkáme návratu řady 8, není zatím rozhodnuto, ale Gran Lusso Coupé ukazuje, jak by v případě schválení mohla vypadat“. Avšak podle tajného zdroje z deníku AutoWeek, který si přál zůstat v anonymitě, bude prý koncept přepracován do sériové podoby luxusního kupé řady 8.

Mohlo by vás zajímat:  Baby P1 dorazí v roce 2015

Ať už se sériového provedení dočkáme nebo ne, jisté je, že pod kapotou Gran Lusso objevíme přeplňovaný 6.0litrový agregát z modelu 760Li, ve kterém je výkon naladěn na 535 koní. V kabině vypadá palubní deska podobně jako v řadě 5 či 7, jen zde nalezneme elegantnější materiály, barevné kombinace a také použitý design od Pininfariny.

##lusso##

Zdroj: BMW