BMW představuje třídvéřovou i3 pro autosalon v LA

BMW to myslí s elektromobilitou naprosto vážně. Po loňské premiéře konceptů i8 Coupéi3, letos předvedla i8 Spyder a nyní ukazuje také sportovnější variantu konceptu i3.

Ta nese název Coupé, ale kupé to tak úplně není. Zvláště, když zjistíte, že jezdí na stejném 2570 mm rozvoru jako model s pěticí dveří. Přesto je designových změn více než dost. V přední část zůstává vše stejné, nicméně z profilu poznáte, že zmizely celoprosklené dveře, které nahradily klasické s lakovanými panely. Samozřejmě ubyl pár dveří a změnila se také zadní světla. Nakonec BMW přestříkalo koncept do oranžové barvy a přidalo daleko sportovnější kola. 

Interier nedoznal na první pohled velkých změn, přesto při detailnějším ohledání zjistíte, že je mnohem blíže sériovému vozu. Změnil se volant a celá středová konzole, kde největších změn doznal multifunkční displej. Méně futuristická jsou také tlačítka pod ním. 

Pod kapotou se ale nezměnilo nic – stále tady naleznete elektromotor o výkonu 170 koní a s točivým momentem 250 Nm. Jednostupňová převodovka pak pohání zadní kola. Lithium-ion baterie, které pomáhají rozpohybovat auto, jsou umístěny pod podlahou. 

Mohlo by vás zajímat:  ABB v ČR zdvojnásobila počet svých nabíjecích stanic na 400. Stát jich chce mít za pár let až 35 000

Sériová podoba i3 se očekává již příští rok a kromě čistě elektrické verze by se měla objevit také plug-in hybridní verze. Cena zatím nebyla stanovena.