BMW představuje třídvéřovou i3 pro autosalon v LA

BMW to myslí s elektromobilitou naprosto vážně. Po loňské premiéře konceptů i8 Coupéi3, letos předvedla i8 Spyder a nyní ukazuje také sportovnější variantu konceptu i3.

Ta nese název Coupé, ale kupé to tak úplně není. Zvláště, když zjistíte, že jezdí na stejném 2570 mm rozvoru jako model s pěticí dveří. Přesto je designových změn více než dost. V přední část zůstává vše stejné, nicméně z profilu poznáte, že zmizely celoprosklené dveře, které nahradily klasické s lakovanými panely. Samozřejmě ubyl pár dveří a změnila se také zadní světla. Nakonec BMW přestříkalo koncept do oranžové barvy a přidalo daleko sportovnější kola. 

Mohlo by vás zajímat:  Evropa si s emisními limity zadělala na ekonomický problém. Záchranou mohou být ojetá auta

Interier nedoznal na první pohled velkých změn, přesto při detailnějším ohledání zjistíte, že je mnohem blíže sériovému vozu. Změnil se volant a celá středová konzole, kde největších změn doznal multifunkční displej. Méně futuristická jsou také tlačítka pod ním. 

Pod kapotou se ale nezměnilo nic – stále tady naleznete elektromotor o výkonu 170 koní a s točivým momentem 250 Nm. Jednostupňová převodovka pak pohání zadní kola. Lithium-ion baterie, které pomáhají rozpohybovat auto, jsou umístěny pod podlahou. 

Mohlo by vás zajímat:  První elektromobil od Seatu se představuje jako rudý hatchback

Sériová podoba i3 se očekává již příští rok a kromě čistě elektrické verze by se měla objevit také plug-in hybridní verze. Cena zatím nebyla stanovena.