BMW připravilo speciální edici plug-in hybridu i8

Na podzim tohoto roku začnou oficiální dodávky plug-in hybridního BMW i8 na trh v USA. Ještě před oficiálním příchodem se však na Concours d’Elegance v Pebble Beach ukáže i8 Concours d’Elegance Edition, který vznikne jen v jediném kusu.

Karosérie speciální i8 dostane metalízu Frozen Grey z kolekce BMW Individual v kombinaci s laserovými světlomety, které se normálně nacházejí na seznamu příplatkové výbavy. Interiér je čalouněný hnědou kůží Dalbergia, kterou doplňuje prošívání, pásy a dekory v modré barvě BMW i. Na opěrkách hlav sedadel bude emblém BMW i8 a chybět nebude laserem vyryté označení Concours d’Elegance Edition.

Mohlo by vás zajímat:  Další Mitsubishi s možností přestavby na LPG

O pohon sportovního plug-in hybridu se i nadále stará kombinace přeplňovaného tříválce 1.5 TwinPower Turbo a elektromotoru o celkovém výkonu 362 koní. BMW tak zrychluje na 100 km/h za 4,4 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Spotřeba benzínu je průměrně 2,1 l/100 km, o zásobu elektrické energie pečují lithium-iontové akumulátory. Na elektřinu je i8 schopna ujet až 37 km.

Speciální edice bude vydražena na aukci společnosti Gooding & Company, konající se 16. srpna 2014 v Pebble Beach. Celý výtěžek půjde na konto nadace Pebble Beach Company a Pebble Beach Concours d’Elegance.

Mohlo by vás zajímat:  Tesla - Důraz na sportovnost elektromobilů!

Zdroj: BMW