BMW připravuje nový crossover. Zadní kola bude pohánět výhradně jenom elektřina

BMW rozšiřuje svou působnost v mnoha segmentech automobilového trhu, přičemž brzy by měl do jeho rodiny crossoverů a SUV přijít další člen. Podle britského magazínu Auto Express mnichovská automobilka dokončuje kompaktní crossover, jenž v základu nabídne přední pohon. Zákazníci si navíc budou moci vybrat, zda chtějí verzi se spalovacím motorem, nebo elektropohonem.

Britský automagazín uvádí, že model se svým názvem odtrhne od řady BMW X1 až X7, protože podle dosavadních informací by se měl jmenovat Urban X. Samotný název by měl vystihovat využití vozidla. S délkou 4 360 mm by se totiž mělo jednat o městský a zároveň i nejmenší crossover v nabídce značky BMW.

Inovativní architektura UKL2

BMX architekturu UKL2 používá u modelů X1 a X2, stejně tak se automobilový výrobce rozhodl postavit na ní také Urban X. Inovativní platforma je založena na známé platformě s pohonem předních kol, jež spatřila světlo světa v roce 2014. Připravena je na elektrifikaci, a to od 48V mild-hybridu přes plug-in hybridní systém až po plně elektrické provedení s dojezdem až 386 kilometrů.

Právě díky elektrifikaci zadní nápravy nabídne Urban X pohon všech kol. Podobně to funguje také u 1,5litrového modelu BMW 225XE postavený také na architektuře UKL2. Výkon je posílán na přední kola a zadní nápravu pohání elektromotor.

O novince zatím víme jen pár základních informací

  • Název: Urban X
  • Délka: 4 360 mm
  • Architektura: UKL2

Urban X se premiéry dočká možná na podzim

Společnost BMW se rozhodla rozšířit nabídku SUV a crossoverů o další model zřejmě kvůli tomu, že v prvních dvou kvartálech tržby z tohoto segmentu tvořily 45 % všech prodejů.

Urban X by mohl být představen na podzimní akci Motor Show ve Frankfurtu, ovšem německá automobilka zatím konkrétní datum premiéry oficiálně nepředstavila.

O David Hampl

V případě kontaktu využijte email: hampl@autozine.cz

Zobrazit více příspěvků autora