BMW prodalo první auta s laserovými světlomety

První automobilkou, která přišla s laserovými světly bylo loni BMW u modelu i8. Sériová výroba a prodej běžným zákazníkům měl podle plánu začít na podzim a dlouho to vypadalo, že BMW toto prvenství nikdo nevezme. Minulý měsíc ale přišlo Audi s modelem R8 LMX a tvrdilo, že ono bude tou první značkou, která nabídne sériové auto s lasery. Celý boj má však nakonec jiného vítěze.

Stalo se jím BMW, kterému se včera povedlo dodat svým zákazníkům první i8 s laserovými světlomety. Vše proběhlo v rámci slavnostního ceremoniálu v Německu a každý zákazník zaplatil za své auto částku přesahující 3 442 400 Kč. Taková je totiž cena za základní i8 bez laserových světlometů.

Mohlo by vás zajímat:  Jízda po dálnici je jednoduchá i pro začátečníka. Stačí se vyvarovat chyb při nájezdu a výjezdu

Co se týče techniky, nabízí sportovní plug-in hybrid kombinaci přeplňovaného tříválce 1.5 TwinPower Turbo a elektromotoru o celkovém výkonu 362 koní. BMW tak zrychluje na 100 km/h za 4,4 vteřiny a dosahuje maximální rychlosti 250 km/h. Spotřeba benzínu je průměrně 2,1 l/100 km, o zásobu elektrické energie pečují lithium-iontové akumulátory. Na elektřinu je i8 schopna ujet až 37 km.

Zdroj: BMW