BMW řady 1 – Nový základní motor a pohon čtyř kol

O BMW jsme se bavili docela nedávno, dnešní zpráva se však bude týkat jejich nejmenšího modelu. Německý výrobce totiž přišel se zprávou, dle které bude v malé jedničce dostupný nový základní motor a také pohon všech čtyř kol xDrive

Začneme však motorem. V ceníku budeme moci nově hledat pod nejnižší cenou malé BMW s označením 114i. Pod kapotou bude ukrývat zážehový přeplňovaný čtyřválec o výkonu 75 kW a točivém momentu 180 Nm. Ve spojení s šestistupňovou manuální převodovkou zrychlí bavorský mrňous na stovku za 11,2 vteřiny a zastaví se až na maximální rychlosti 195 km/h. I přes úvodní skepsi odborné motoristické veřejnosti slibuje BMW kombinovanou spotřebu 5,5 l/100 km a produkci emisí C02 do 129 gramů na kilometr.
 
Zajímavější částí zprávy je však nabídka pohonu všech čtyř kol xDrive do tohoto modelu. S malou jedničkou se tak nebudete muset bát do hor jak ve tří, tak v pětidveřové variantě a ve všech motorových verzích. Výrobce plánuje uvedení 1er xDrive do prodeje na podzim tohoto roku.