BMW řady 6 se představí v Šanghaji

 

BMW v těchto dnech vyslalo do světa zprávu o oficiálním představení kupé řady 6. To je naplánováno na dubnovou autoshow v Šanghaji.           

Co se rozměrů a tvarů týče, odborná veřejnost počítá s prakticky totožnými parametry, jako v případě nedávno představeného konceptu. Dominantou bude na první pohled velmi výrazná dvojice ledvinek, která je tak charakteristická právě pro vozy s vrtulí ve znaku. Xenonové světlomety s LED diodami pro denní svícení a mlhové svítilny se pravděpodobně změní pouze po kosmetické stránce.           

Po usednutí do interiéru Vás budou hýčkat pohodlné sedačky čalouněné kůží Dakota a pocit luxusu bude dále navozovat obložení přístrojové desky v designu dřeva nebo hliníku. Samozřejmostí bude rovněž systém iDrive, kterým budete ovládat všechny důležité funkce vozu prostřednictvím 10“ displeje navigace.           

Po uvedení na trh bude motorová paleta pravděpodobně zahrnovat přeplňovaný třílitrový šestiválec o maximálním výkonu 239 kW a dvakrát přeplňovaný osmiválec o výkonu 304 kW. Bez ohledu na výběr motorizace se budete moci rozhodnout pro standardní šestistupňovou manuální převodovku nebo osmistupňovou automatickou převodovkou s pádly pod volantem.          

Autoshow v Šanghaji začíná 19. dubna a očekáváme, že po oficiálním představení bude k dispozici více informací a důležitých detailů.