BMW slaví titul v DTM

Do konce letošní sezony šampionátu německých cestovních vozů DTM sice ještě zbývají dva závody, o držiteli jezdeckého titulu je však rozhodnuto. Stal se jím Marco Wittmann ze stáje BMW, což samozřejmě nezůstalo bez odezvy mateřské automobilky. Ta si jako dárek pro všechny fanoušky připravila limitovanou edici kupé M4, z nějž závodní speciál vychází.

Základní barvou nového speciálu je bílá Alpine, jenž je vkusně doplněná matně černou kapotou a víkem zavazadlového prostoru, na nichž jsou výrazné barevné proužky. Ve spojení se střechou z uhlíkových kompozitů tvoří černá kapota a víko prostoru pro zavazadla souvislý černý pás, který ladí s černou linkou na bocích. Celek doplňuje oranžový lem ledvinek masky chladiče, černý přední splitter, karbonové kryty zrcátek, M logo na blatnících za předními koly, číslo 23 na bocích a nápis „WIT“ a „DTM Champion 2014“ na bočních zadních oknech. Černá kola mají rozměr 19 palců.

Boční prahy nesou podpis Marca Wittmanna, který je na karbonové dekorační liště doplněn nápisem „DTM Champion 2014“ a pořadovým číslem konkrétního vozu z dané edice. Mezi další speciální prvky interiéru patří alcantarový závodní volant s proužkem na 12. hodině, alcantarová manžeta ruční brzdy a její madlo v karbonovém provedení. Kabon je vložen také do voliče převodovky M DCT.

Pod kapotou je standardní řadový šestiválec M TwinPower Turbo s výkonem 431 k, v M4 DTM Champion Edition doplněn dvouspojkovou převodovkou M DCT Drivelogic, M karbon-keramickými brzdami a M Driver’s paketem. Celkem bude vyrobeno 23 kusů (odkaz na Wiimannovo startovní číslo), každý zákazník budou pozváni na kurz z programu Fahrer training na Nordschleife, kde jim bude osobně radit nový šampión DTM.

Zdroj: BMW