BMW ukáže ve Frankfurtu podobu dalšího plug-in hybridního modelu

BMW nakonec na frankfurtském autosalonu nepředstaví dva, ale hned tři ekologické modely. Malou i3sportovní i8 bude následovat velké SUV Concept X5 eDrive.

Jeho pohon je však přece jen trošku jiný, než u výše zmíněné dvojice modelů. Skládá se totiž ze čtyřválce TwinPower Turbo a elektromotoru o výkonu 95 koní, který je zásobován energií z lithium-iontových baterií umístěných pod podlahou kufru. 

Kapacita akumulátorů by měla stačit na 30 čistě elektrických kilometrů, při kterých X5 dosáhne maximálně 120 km/h. Pokud se připojí i konvenční spalovací motor, vystřelí X5 na 100 km/h za 7 sekund. BMW uvádí kombinovanou spotřebu 3,8 l/100 km a emise nižší než 90 g CO2/km. Na kolik je to reálné nechám na posouzení každého z Vás.

Co je reálnější, to je možnost dobíjet baterie z klasické domácí nebo veřejné sítě a volba mezi třemi jízdními režimy – Intelligent Hybrid (kombinovaný pohon), Pure Electric (jízda čistě na elektřinu) a Save Battery (uchování energie v bateriích na pozdější využití). Vzhledově je koncept od klasické X5 odlišen pomocí upravených střešních ližin, prvků v modré barvě a především kol o rozměru 21 palců. 

Zdroj: BMW