BMW X4 – Počítačový návrh budoucího modelu

Dnešní automobilový svět je plný zkratek, označení a pojmů, že je mnohdy velice těžké určité modely přesně zařadit. Vůz, který byl dříve offroad je již nyní SUV, odlehčená verze se vydává za crossover a Bůh ví, co nás ještě čeká. Tak jako tak platí, že se vozy kategorie SUV raději drží ve městech, což je k jejich lifestylovému pojetí přece jen nejlepší.

BMW nezůstává v oblíbeném segmentu pozadu a vedle modelů X1, X3, X5 a X6 odtajnilo plány na uvedení prostředního X4. Vůz by se mohl do prodeje dostat v průběhu roku 2014 jako konkurent úspěšného Range Roveru Evoque, budoucího Porsche Macan nebo třeba Audi Q6.

BMW X4 bude stejně jako sourozenec X3 nabízeno se čtyřválci a šestiválci. Po předchozích zkušenostech s novými bavorskými modely již nyní nemá smysl přemýšlet nad atmosférickým plněním, zato se těšme na přesný šestistupňový manuál, automatickou dvojspojku se sedmi stupni a možná také osmistupňový Steptronic. Nereálné není ani uvedení nejsilnější verze s označením M.

Spekulativní fotografie BMW X4 je prozatím pouze jedna, dává však dostatečné povědomí o budoucích liniích vozu. Další informace přineseme ihned po jejich uvolnění.

 

Fotografie: WORLDCARFANS.com