BMW X5 (F15) 2014 – nová generace předčasně odhalena!

Současná generace BMW X5 se představila v roce 2006 a po následných modernizacích to bylo jen otázkou času, kdy se dočkáme nového generačního provedení. Momentálně mnichovská značka BMW testuje novou X5 na okruzích a silnicích jednotlivých zemí. Ovšem nikdo by nečekal, že se dnes odhalí první dva snímky společně se základními informacemi.

Za to všechno můžeme poděkovat výrobci modelů Jadi Modelcraft, jehož brožura s novou X5 byla oskenována a snímky nahrány na sociální síti Facebook. Třetí generace SUV s kódovým označením F15 by měla být delší, ale lehčí. Podle fotek si můžeme povšimnout, že přední maska X5 vychází z řady 3, kdežto nárazník s výdechy na bocích pochází z řady 4. Koncové lampy jsou převzaty z menší X3. Interiér by měl být luxusnější a na americkém trhu nabídne i třetí řadu sedadel.

Mohlo by vás zajímat:  11. etapa - Tomeček celkově třetí

Zatím nevíme, co se přesně objeví pod kapotou, ale spekuluje se o 2.0litrovém dieselu (245 koní), 3.0litrovém dieselu (302 koní) a 4.4litrovému dvakrát přeplňovaném osmiválci o výkonu 402 koní. Reálná je také hybridní soustava, která by zahrnovala 3.0litrový dvakrát přeplňovaný zážehový motor a elektromotor – celkový výkon 335 koní a krouticí moment 450 Nm. Výkonnější X5 M bude mít jiná litá kola i lepší pneumatiky, speciálně vyladěné odpružení a též 4.4litrový osmiválec Twin-Turbo s větším výkonem než v normální míře. Dosavadní X5 M nabízí výkon 547 koní a točivý moment 680 Nm.

Mohlo by vás zajímat:  Porsche Cayenne Progressor od JE Design

Neznáme prozatím přesný termín premiéry nového BMW X5, ale uskuteční se ještě letos.