BMW X5 v ojedinělé verzi Pick-up

Obchodní zastoupení automobilky BMW v Austrálii se rozhodlo proměnit první generaci SUV BMW X5 ve verzi Pick-up. Už z prvních fotografií je patrné, že proměna v užitkovou verzi se velice povedla a nebylo by od věci, kdyby se tato varianta v dřívějších dobách vyráběla. Své zákazníky by si BMW X5 Pick-up jistě našlo.

Přestavbu vozidla má na starosti firma Motorline BMW, obchodní zastoupení se sídlem v australském Queenslandu. Vzali si na to první generaci  X5 (E53) s 3,0-litrovým dieselovým motorem. Po odstranění zadních oken a sloupků dveří přišlo na řadu instalování chromovaného ochranného rámu. Vozidlo dostalo i speciální sportovní černá kola.

Zatímco je tato přestavba výlučnou prací australské pobočky BMW, na světě existuje ještě jeden model od BMW v provedení Pick-up. Jedná se o oficiální BMW M3 Pick-up s nákladovou plochou o nosnosti 450 kg a 420 koňmi výkonu (309 kW). To bylo odhaleno už v roce 2011, mělo stejný aerodynamický koeficient jako sériové kupé M3 a bylo schopno dosáhnout maximální rychlosti 300 km / h.

Zdroj: BMW